Lekkoatletyka. Cztery medale

  • 23.01.2020, 07:01
Lekkoatletyka. Cztery medale

Zawodnicy Miejskiego Uczniowskiego Lekkoatletycznego Klubu „Brodnica” nie próżnują. Z ostatnich zawodów halowych w Toruniu przywieźli cztery medale – dwa srebrne i dwa brązowe.

Zenon Rosiński, trener brodnickich lekkoatletów zabrał swoich zawodników do Torunia na Halowe Mistrzostwa Województwa  Juniorów Młodszych. Świetnie zaprezentował się Olaf Kocik, który zdobył srebrny medal w pchnięciu 5 kg kulą. Młody brodniczanin uzyskał wynik 14,25 m i stracił złoty medal w ostatniej kolejce przegrywając z rywalem ze Świecia o jeden centymetr. Srebrny medal przywiozła z zawodów w Toruniu także Adrianna Ługiewicz wywalczony w biegu na 600 m z czasem 1:45,75. 

Na trzecim stopniu podium stanął Dawid Pałkowski w biegu na 300 m z czasem 37,51. Brąz wywalczył także Mikołaj Rumiński w biegu na 60 m z czasem 7,51. Cała czwórka brodnickich medalistów zdobyła tym samym minimum uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w hali w Toruniu w dniach 14-16 lutego.

W najbliższą sobotę trener Zenon Rosiński zabiera 10 młodzików trenujących w brodnickim klubie lekkoatletycznym na Memoriał Ireny Szewińskiej do Torunia, w ramach którego rozegrane zostaną mistrzostwa województwa w tej kategorii wiekowej. 

(ever)
Fot. Nadesłane

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe