100-lecie powrotu do Macierzy. Biegiem do Pucka!

  • 09.01.2020, 20:47
100-lecie powrotu do Macierzy. Biegiem do Pucka!

Odległość z Bydgoszczy i Torunia, stolic naszego regionu do Pucka, w którym armia generała Hallera dokonała zaślubin Polski z morzem, to około 240 kilometrów. Z okazji stulecia powrotu Pomorza do wolnej Polski Urząd Marszałkowski  organizuje bieg sztafetowy na trasie Bydgoszcz/Toruń – Puck. Do uczestnictwa zapraszamy drużyny biegowe. 

- Myślę, że bieg sztafetowy to bardzo interesująca forma uczczenia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski. Zapraszam gorąco drużyny biegowe z naszego regionu do udziału w tym sportowo-patriotycznym przedsięwzięciu.  A mieszkańców miast i wsi, przez które będą podążać maratończycy do kibicowania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Start biegu zaplanowano na piątek 7 lutego w dwóch stolicach regionu. Uczestniczyć w nim będzie dziesięć drużyn biegackich, które będą się składać z ośmiu zawodników (każdego zawodnika należy zgłosić indywidualnie). Kolumny biegaczy połączą się w Unisławiu (powiat chełmiński) i stamtąd będą podążać w kierunku Pucka. Meta pierwszego etapu znajduje się w Warlubiu (powiat świecki). Drugi etap zakończy się w sobotę 8 lutego w Pruszczu Gdańskim. Trzeci w niedzielę 9 lutego na rynku w Pucku. Następnego dnia uczestnicy sztafety wezmą udział w obchodach stulecia zaślubin Polski z morzem i w paradzie rekonstrukcyjnej odtwarzającej przybycie generała  Hallera oraz oficjalnych uroczystościach państwowych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Pierwszy etap liczy około 83 kilometrów i startować będzie w nich trzech przedstawicieli drużyn, drugi etap to około 86 kilometrów (trzech przedstawicieli), trzeci to 70 kilometrów, które zostaną pokonane przez dwóch biegaczy z każdej drużyny.

Udział zespołów sztafetowych w imprezie jest bezpłatny. Organizatorem głównym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a organizatorem wykonawczym Stowarzyszenie Run to Run. Szczegółowy regulamin znajduje się na portalu Urzędu Marszałkowskiego.

Bieg sztafetowy jest częścią obchodów stulecia powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do wolnej Polski. 

Informacje techniczne: Termin i miejsce imprezy 7 - 10 lutego 2020 rok , godzina startu: 7 lutego, 9:00. Linia startu będzie usytuowana przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu oraz na rynku w Starym Fordonie w Bydgoszczy. Przebieg trasy: BYDGOSZCZ/TORUŃ, ŁUBIANKA, UNISŁAW, CHEŁMNO, SWIECIE, NOWE, WARLUBIE (Start II Etapu 8 lutego 2020 godz. 9.00), PRUSZCZ GDAŃSKI (Start III Etapu 9 lutego 2020 godz. 9.00), RUMIA, PUCK (Meta). Meta: Rynek Puck - 10.02 uroczyste honorowe wbiegniecie przedstawicieli 10 sztafet podczas obchodów przyłączenia Pomorza do Państwa Polskiego ok. godz. 9.00-10.00 Dystans: około 240 km podzielonych na odcinki 70-80 km.

(bd)

fot. pixabay

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe