Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego 

  • 21.12.2019, 09:49
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego 

Burmistrz Brodnicy, Starosta Brodnicki oraz Dowódca 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego w ramach obchodów 100. rocznicy Powrotu Brodnicy do Macierzy, zapraszają na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. 

Wydarzenie odbędzie się 18 stycznia 2020 roku o godzinie 17.00 w hali „Księżniczka” w Brodnicy. Darmowe wejściówki jednoosobowe dostępne będą od 17 grudnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy oraz w Brodnickim Domu Kultury. 

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to największa instytucja artystyczna w Wojsku Polskim. Głównym celem Zespołu jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo. Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm, talent i elegancję artystów. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop.

Opr. (v)
Fot. nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe