Strażacka młodzież imponuje!

  • 05.10.2019, 09:17
Strażacka młodzież imponuje!

W Bydgoszczy odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Duży sukces odniosła młodzież z gminy Brzozie.

Zawody odbywały się według regulaminu CTIF Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zgodnie z nim prawo startu przysługuje zawodnikom w wieku od 10 do 16 lat. Do rywalizacji przystąpiło 26 drużyn w kategorii chłopców, w tym jedna drużyna z Brzozia oraz 14 drużyn w kategorii dziewcząt, w tym aż 2 drużyny z Brzozia. Młodzież musiała wykazać się umiejętnościami podczas ćwiczenia bojowego oraz biegu sztafetowego na 400 metrów z przeszkodami. 

Drużyna dziewcząt (starsza grupa) obroniła 2 miejsce. Natomiast dziewczynki, które startowały po raz pierwszy w zawodach (średnia wieku 11 lat) sklasyfikowane zostały na 12 miejscu. Drużyna chłopców osiągnęła w klasyfikacji najlepsze czasy w biegu, jednak punkty karne przesunęły zespół na 5 miejsce, także wysokie. Warto zaznaczyć, iż Brzozie jako jedyna OSP reprezentowała powiat brodnicki. 

Cieszy fakt, iż chęć udziału, zaangażowanie i mobilizacja, szczególnie młodszych dziewczynek, ukazuje współpracę, która może przyczynić się do jeszcze większych sukcesów. W krótkim czasie dziewczęta nauczyły się konkurencji bojowej i sztafety, co było wielkim wyzwaniem, a przed nimi dalsze treningi doskonalące. Tak trzymać!

(bd)
Fot. Nadesłane

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe