ThreeT Interreg Europa

  • 05.10.2019, 11:11
ThreeT Interreg Europa

W drugiej połowie września Województwo Kujawsko-Pomorskie, jako jeden z partnerów w projekcie ThreeT (Interreg Europa),  zorganizowało międzynarodową wizytę studyjną partnerów i interesariuszy projektu.

Projekt ThreeT jest przedsięwzięciem współpracy międzyregionalnej z Programu Interreg Europa, którego celem jest popularyzowanie miejsc z walorami dziedzictwa kulturowego i naturalnego poprzez tworzenie ścieżek tematycznych lub rozbudowę i rozwój już istniejących. 

Podczas kilkudniowego pobytu goście z 7 krajów Europy (Włochy, Hiszpania, Finlandia, Rumunia, Węgry, Malta, Niemcy) zapoznali się z kampanią promocyjną Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, tj. Paszportem Turystycznym (kujawsko-pomorskie zakamarki i konstelacje dobrych miejsc), a także poznali trzy inne dobre praktyki z naszego regionu: Szlak fortyfikacji w Chełmnie i Toruniu, W Labiryntach Natury w Borach Tucholskich oraz Szlak TeH2O w Bydgoszczy.

17 września  grupa uczestników projektu ThreeT odwiedziła atrakcje Borów Tucholskich: torfowiskowy rezerwat Jeziorka Kozie, Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Woziwodzie, amfiteatr oraz zagospodarowanie plaży miejskiej w Cekcynie, przepłynęła kajakami z Woziwody do kampingu w Gołąbku i odbyła spacer ścieżką przyrodniczo-edukacyjną „Jelenia Wyspa”. Nazajutrz goście przeszli szlakiem TeH2O oraz odwiedzili schron w Chełmnie, zaś w czwartek 19 września zwiedzili toruński Fort IV.

Celem projektu ThreeT jest popularyzacja ekoturystyki w regionie. Partnerzy projektu stanowią stałe forum wymiany informacji i dobrych praktyk, co umożliwić ma w przyszłości skuteczny rozwój nowych ofert dla ekoturystyki oraz współtworzenie kolejnych obiektów turystycznych z poszanowaniem dziedzictwa naturalnego i kulturowego. 

Celem udziału Województwa Kujawsko-Pomorskiego w projekcie ThreeT jest stworzenie koncepcji rozwoju turystyki rowerowej na terenie parków krajobrazowych, z uwzględnieniem różnych form rekreacji rowerowej: MTB, kolarstwo szosowe, turystyka rodzinna.

Zaprezentowane dobre praktyki z Regionu Kujaw i Pomorza były tematem warsztatów, podczas których wszyscy partnerzy i interesariusze dzielili się opiniami, uwagami oraz możliwościami wdrożenia ich w swoich krajach. Wnioski z wizyty w naszym województwie będą wykorzystane do realizacji projektów turystycznych w naszych regionach partnerskich.

(bd)
Fot. Nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe