3 x Bezpieczeństwo. Podsumowanie

  • 04.10.2019, 13:33
3 x Bezpieczeństwo. Podsumowanie

Brodniccy policjanci spotkali się z brodnickimi seniorami i podsumowali ubiegłoroczną debatę poświęconą bezpieczeństwu tej grupy osób. 

W Pałacu Anny Wazówny odbyła się debata społeczna pn. „3 x Bezpieczeństwo ”, która była podsumowaniem ubiegłorocznej. Organizatorem zarówno debaty jak i jej podsumowania był Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy oraz Burmistrz Brodnicy.

Funkcjonariusze brodnickiej komendy podczas redebaty odnieśli się do zeszłorocznej debaty i przypomnieli o braku uwag i wniosków dotyczących pracy funkcjonariuszy. Poinformowali również o wnioskach skierowanych do zarządców dróg oraz  o działaniach, jakie zostały poczynione ze strony policji. Podczas spotkania z seniorami funkcjonariusze opowiedzieli o sposobach działania sprawców oszustw na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”, poinformowali jak uniknąć zagrożeń z tym związanych oraz przybliżyli sposób działania oszustów na tzw. „blika” . Policjant ruchu drogowego omówił bezpieczeństwo seniora w ruchu drogowym jako pieszego uczestnika. Poinformował także o ilość zdarzeń drogowych i je omówił, które miały miejsce od poprzedniej debaty. 

- Na zakończenie spotkania przypomnieliśmy o narzędziu jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz omówiliśmy ilość zgłoszeń przyjętych przez tą aplikację i 
wynikających z niej poczynaniach policji – informuje asp. szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy brodnickiej policji. - Na zakończenie redebaty był czas na zadawanie pytań,  dyskusje oraz zgłaszanie wniosków i uwag.

(v)
Fot. nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe