Wyróżnienie za aktywność prospołeczną 

  • 04.10.2019, 09:21
Wyróżnienie za aktywność prospołeczną 

Ekonomia społeczna jest sferą aktywności obywatelskiej - gospodarczej i pożytku publicznego - w której oprócz celu gospodarczego istotne znaczenie ma misja społeczna. Powiat Brodnicki przykłada dużą wagę do działań na tym obszarze. Ma spore osiągnięcia, za które ostatnio otrzymał prestiżowe wyróżnienie.  

Podczas 10. Forum Ekonomii Społecznej w Toruniu, na którym spotkały się środowiska zaangażowane na rzecz rozwoju i promocji tej sfery aktywności, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Izabella Lewandowska odebrała w imieniu Starosty Brodnickiego certyfikat wraz ze statuetką dla Powiatu Brodnickiego. Wyróżnienie zostało przyznane w „Kategorii Złotej” wśród samorządów rozwijających ekonomię społeczną za wyróżniającą się aktywność na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w regionie. 

- Powiat Brodnicki już dawno zauważył potencjał, jaki dla rozwoju niesie ze sobą współpraca z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, które poprzez działalność ekonomiczną i pożytku publicznego służą świadczeniu usług użyteczności publicznej i realizują misję społeczną. Tym bardziej nam miło, że zostało to zauważone i docenione - powiedział starosta Piotr Boiński, komentując przyznanie wyróżnienia.    
    
Powiat Brodnicki w oparciu o coroczny program współpracuje z wieloma organizacjami pożytku publicznego oraz podmiotami, powierzając im m.in. zadania z zakresu pomocy osobom zagrożonym społecznym wykluczeniem, osobom niepełnosprawnym oraz dotkniętym chorobami psychicznymi. W realizacji  prospołecznych celów owocnie układa się współpraca z Brodnickim Centrum „Caritas”, Towarzystwem Rodziców Dzieci Specjalnej Troski i Warsztatem Terapii Zajęciowej, Środowiskowym Domem Samopomocy, klubami sportowymi i związkami.

Gośćmi toruńskiego forum, na którym wręczono certyfikaty i statuetki, byli m.in. Jan Mela - niepełnosprawny podróżnik i zdobywca obu biegunów Ziemi, działacz społeczny, prezes Fundacji „Poza Horyzonty” oraz Maciej Orłoś - dziennikarz nowych mediów, aktor, pisarz i działacz społeczny. Odebrali oni „Wyróżnienia dla Przyjaciół Ekonomii Społecznej” za swoje działania w tym obszarze.

pm, 
fot. PCPR

 

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe