Nasze zakamarki. Z paszportem turystycznym wielka jazda!

  • 22.05.2019, 17:21
Nasze zakamarki. Z paszportem turystycznym wielka jazda!

Tym razem Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zabiera mieszkańców województwa i turystów w podróż do korzeni. 

W 8. edycji Paszportu Turystycznego odwiedzimy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc. 

Z ETNO Paszportem odkryjemy zakaMARKI Kujaw, Pałuk, Krajny, Kociewia, ziemi chełmińskiej, Borów Tucholskich i ziemi dobrzyńskiej. Na trasie jest oczywiście Brodnica i Górzno. Kulturowy kalejdoskop naszego województwa mieni się kolorami ludowych strojów i regionalnych haftów, finezją plecionek, słomkowo-bibułkowymi konstrukcjami pająków, kwietnymi „świętojankami” i wzorami usypywanymi z piasku na powitanie gości. Z dawnych obrzędów i zwyczajów dowiemy się, jak zapewnić sobie zdrowie, dostatek i urodzaj, a także jak wypędzić złe moce i uniknąć spotkania z czarownicami. 

- Każda edycja Paszportu Turystycznego do świetna okazja do poznawania regionu. Zapraszam do wspólnej ETNO przygody – zachęca marszałek Piotr Całbecki. 

Zachęcamy do czerpania inspiracji z ETNO Paszportu i zaglądania do serwisu internetowego www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel , na którym publikowane są aktualności, zapowiedzi wydarzeń, ważne informacje, m.in. o dostępności paszportowych atrakcji. 

Polecamy też konkurs polegający na zbieraniu pieczątek z odwiedzanych miejsc. W puli nagród znajdują się m.in. vouchery na pobyt w ciekawych miejscach województwa. 

Dystrybucja ETNO Paszportów w punktach informacji turystycznej w całym regionie od 9 maja.

(bd)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe