Fokarium i Jarmark Dominikański

  • 02.09.2018, 00:07
Fokarium i Jarmark Dominikański

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Brodnica zorganizowało dwudniowy wyjazd do Trójmiasta. Choć okres pobytu był krótki, to przez dwa dni udało się zwiedzić w stolicy Pomorza bardzo dużo.

Wycieczka rozpoczęła się przyjazdem do Gdańska, skąd uczestnicy popłynęli w rejs statkiem na Hel, gdzie w Fokarium uczestniczyli w karmieniu fok i prelekcji zatytułowanej „Dzień Ryby”. Chętni wybrali się dodatkowo do latarni morskiej na Helu. Następnym punktem była Gdynia, gdzie wieczorem w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej (największym teatrze muzycznym w Polsce) podziwiali spektakl pt. „Notre Dame De Paris”.

Kolejny dzień rozpoczął się od wyjazdu do Aqua Parku w Redzie, gdzie można było skorzystać z atrakcji wodnych i w oceanarium. Po południu uczestnicy wrócili do Gdańska by uczestniczyć w Jarmarku Dominikańskim i „Święcie Chleba” organizowanym przez Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Cech Piekarzy i Cukierników w Gdańsku.

Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z budżetu gminy Brodnica, jakie w 2018 roku Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Brodnica uzyskało w wyniku otwartego konkursu ofert na wspieranie zadania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Tekst i fot. (gm)

 

_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe