Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 15:14
Reklama

Gminny Konkurs Matematyczny

Gminny Konkurs Matematyczny

W Szkole Podstawowej w Szabdzie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny w kategorii klas II – III i V - VIII szkół podstawowych. 

W Gminnym Konkursie Matematycznym klas II – III uczestniczyło 24 uczniów, 12 – drugoklasistów i 12 – trzecioklasistów. W pracach komisji konkursowej brali udział nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wytypowani przez poszczególnych dyrektorów szkół: Marika Marciniak, Emilia Brdak – Romanowska i Marzanna Kwas. Komisja zadbała o przebieg konkursu matematycznego zgodnie z regulaminem. Po podsumowaniu punktów wyłoniono zwycięskie grupy kategorii klas drugich oraz trzecich. Poniżej klasyfikacja grupowa z podziałem na klasy:                                         

Klasa II

1. Grupa II - Róża Maciejewska (SP Cielęta), Wojciech Kaniecki (SP Szabda), Artur Przystalski (SP Szabda) – zdobyli 34 punkty;

2.  Grupa III - Michalina Kalenik (SP Cielęta), Konrad Dubowski, Witold Skonieczny (obaj SP Gorczenica) – 32 punkty,

3. Grupa IV – Marta Okraszewska (SP Gorczenica), Barbara Hołysz, Aniela Węgrzynowska (obie SP Gortatowo) – 31 punktów;

4. Grupa I - Henryk Tuptyński (SP Szabda), Julia Szczepańska (SP Gortatowo), Błażej Mazanowski (SP Cielęta) – 30 punktów - wyróżnienie

Klasa III

1. Grupa II - Filip Kułakowski, Wiktoria Gutowska (oboje SP Cielęta), Stanisław Martewicz  (SP Szabda) – 44 punkty,

2. Grupa I - Hubert Szczepański (SP Szabda), Wiktoria Marciniak (SP Gorczenica), Jan Różański (SP Cielęta) – 38 punktów,

3. Grupa IV - Miłosz Cywiński (SP Gortatowo), Jan Matuszewski (SP Szabda), Adam Dubowski (SP Gortatowo) – 37 punktów,

4. Grupa III - Letizia König (SP Gorczenica), Zofia Kopczyńska (SP Gortatowo), Franciszek Lesiński (SP Gorczenica) – 34 punkty - wyróżnienie

Do konkursu w klasach V - VIII przystąpiło 36 uczniów ze wszystkich szkół, których organem prowadzącym jest gmina Brodnica: SP w Gorczenicy,  SP w Gortatowie z siedzibą w Szczuce i SP w Szabdzie. Uczniowie mieli na rozwiązanie wszystkich zadań konkursowych 45 minut. W konkursie, na każdym poziomie wiekowym, można było zdobyć 27 punktów. Przewodniczącą komisji była Aleksandra Prusak – wicedyrektor i nauczyciel matematyki ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Prace konkursowe sprawdzały: przewodnicząca komisji oraz nauczyciele matematyki: Monika Bojanowska ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie, Ewa Mikielewicz ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce oraz Wioletta Szwarc ze Szkoły Podstawowej w Gorczenicy. Po sprawdzeniu zadań konkursowych przez komisję okazało się, że dwoje uczniów z klas ósmych zdobyło taką samą liczbę punktów. Wytypowani uczniowie rozwiązywali zatem dodatkowe zadania za 5 punktów w czasie 15 minut. Po ustaleniu zwycięzców i sporządzeniu protokołu z przebiegu konkursu nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród. Nagrody wręczył osobiście wójt Adam Zalewski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Szabdzie Arkadiusz Chojnowski.

Laureatami konkursu zostali:

Klasa V: 1. Katarzyna Stawicka (18 pkt) SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce, 2. Hubert Okraszewski  (17 pkt)  SP Gorczenica, 3. Kornelia Nowińska (15 pkt) SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce

Klasa VI: 1. Jan Płaskonka (17 pkt), 2. Jasmine König (16 pkt), 3. Nikola Rapicka  (14 pkt) – wszyscy SP Gorczenica

Klasa VII: 1. Dominik Faraś (26 pkt) SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce, 2. Filip Bieżuński (23 pkt)  SP Szabda, 3. Oliwier Małkowski  (19 pkt ) SP Gorczenica

Klasa VIII: 1. Gabriela Czajkowska (25pkt + 15pkt) SP Gorczenica, 2. Jakub Nowiński (25pkt + 11 pkt) SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce, 3. Lena Stawska (24 pkt) SP Gorczenica.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Fundatorem nagród była Gmina Brodnica.

tekst i fot. (gm)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama