Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 11:53
Reklama

Spod kapelusza. Politycy znów nas kochają

Spod kapelusza. Politycy znów nas kochają

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, kandydaci intensyfikują swoje kampanie, starając się dotrzeć do jak największej liczby wyborców. Jeszcze niedawno trudno było dojrzeć w naszym mieście któregoś z ważniejszych polityków, ale ostatnio to się zmieniło. Staliśmy się obiektem zainteresowania przeróżnej maści pretendentów do mieszkania w pałacu prezydenckim. Znów jesteśmy dla nich ważni i znów obiecują nam cuda niewidy. Chwilo trwaj wiecznie, chciałoby się zawołać. Ale…

Nie wygrywa się wyborów dzieleniem Polaków

Jeżdżą po Polsce kandydaci, póki co 25, aby przemawiać do zebranych i o dziwo nie mówią o swoich programach, a wieszają przysłowiowe psy na kontrkandydatach. Zwłaszcza atakują jednego, tego najgroźniejszego. Pół biedy, gdyby padały prawdziwe zarzuty, a nie zmyślone, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. W mediach, także pada coraz więcej bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi, które nie od dziś wywołują głosy sprzeciwu i burzliwe dyskusje nie tylko wśród polityków, ale i społeczeństwa. Nie da się ukryć, że w przestrzeni medialnej mnożą się drastyczne sytuacje, które zmuszają do przemyśleń na temat istnienia mediów, przepełnionych kłamstwem, nawoływaniem do nienawiści i siłowych rozwiązań. Nie taka jest ich rola. Głównie chodzi o tę skrajnie prawicową telewizję. To fundamentalny brak wyobraźni ich mocodawców, doprowadził do tego, że w TV można kłamać i budować wrogie nastroje. Szczególnie brutalne programy, oparte na szczuciu i dzieleniu Polaków niestety doczekały się ofiar śmiertelnych. I co gorsza oni ani myślą z tym skończyć. 

Ryba psuje się od głowy

Kwitnie w mediach społecznościowych i w realu fala hejtu i nienawiści. Przykład idzie z góry, słychać zewsząd. No i hulaj dusza... Można bezkarnie mówić, co ślina na język przyniesie i pisać, co się komu żywnie podoba. Ale dla hejtu, wyzwisk i szerzenia ohydnych kłamstw nie powinno być usprawiedliwienia. Dla nikogo. Zwłaszcza dla polityków, którzy zostali wybrani, aby nas godnie reprezentować i działać dla dobra Polski i obywateli. To samo tyczy się dziennikarzy. Oni też mają służyć społeczeństwu i państwu, a nie jednej partii. Niestety, jak widać w mediach prawicowych brak prawdziwych żurnalistów. Zamiast pustych frazesów na temat wartości oraz patriotyzmu i pod tym płaszczykiem uprawianie brudnej polityki, główni gracze tej nawalanki, teraz, gdy wielki konflikt zbrojny ociera się o nasze granice, szczególnie powinni myśleć o jedności i bezpieczeństwie naszej ojczyzny. Jak najszybciej przerwać ten nikomu i niczemu nie służący hejt i szczucie. Powiedzmy sobie szczerze, dalsza wojenka będzie bardzo kosztowna. Kosztowniejsza, niż kiedykolwiek można było sobie wyobrazić. 

Putin zaciera ręce

oglądając, tę brutalną i hejterską telewizję, a w niej np. występy kandydata na prezydenta RP Karola Nawrockiego, który kolejny raz publicznie oskarża europejskie elity i Donalda Tuska za doprowadzenie do wojny w Ukrainie i dodaje, że „Europa nie jest aktualnie partnerem do rozmów o bezpieczeństwie świata”. Niestety, to nie koniec listy hańby: poseł PiS podczas obrad Sejmu RP, głośno nawołuje, żeby Tuska poczęstować „kulą w łeb” i zamiast bić się w piersi i błagać o wybaczenie, zmyśla, że cytował poetę. Żenujące. Z kolei inny prawicowy pupilek, Tarczyński, który nigdy nie grzeszył nawet minimum kultury osobistej, swoim wpisem na X do Madonny, dlatego, że śmiała skrytykować Trumpa udzielił jej porady w iście swoim stylu:„wypie...alaj”. Listę zamyka Morawiecki, o zgrozo były premier, który wyjeżdża do USA i bierze udział w skrajnie prawicowym evencie, gdzie kolejny raz w tym towarzystwie, padają haniebne słowa legitymizujące Putina i oskarżające Ukrainę o rosyjską agresję. Na tych spotkaniach nie brakuje też gestów typu "seig heil"...

Aż strach pomyśleć co będzie działo się tuż przed wyborami.

Wiesława Kusztal


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama