Wybór odpowiedniego projektu
Jak w przypadku każdej budowy, także i inwestycja w domek letniskowy zaczyna się od wyboru właściwego projektu. Najpopularniejsze modele są wykonane z drewna, ale również domki murowane cieszą się sporym zainteresowaniem. Na co zwracać uwagę, jeśli nie chce się przepłacić za budowę swojego domku, a jednocześnie mieć pewność, że doskonale spełni swoją funkcję? Przede wszystkim na trzy elementy: metraż, rodzaj wykorzystanych materiałów oraz instalację grzewczą. Przykładowe projekty takich domków wraz z cennikiem można sprawdzić tutaj http://www.domyjuhas.pl/cennik i samemu zobaczyć różnice między poszczególnymi modelami.
Niewielki metraż
Cechą wspólną domków letniskowych jest stosunkowo niewielki metraż zajmowanej powierzchni - takie domki mają małą podstawę fundamentową, za to zwykle co najmniej jedno piętro z poddaszem. W dużym stopniu ułatwia to funkcjonowanie rodziny 2+2, ponieważ pokoje na piętrach i poddaszu łatwo przerobić na sypialnię, natomiast dół pozostawić jako część użytkową z łazienką, kuchnią i salonem połączonym z jadalnią. Niewielki metraż pomaga też w budowaniu się na niewielkich działkach, na których postawienie pełnometrażowego domu nie byłoby możliwe
Zadbaj o ogrzewanie
Tradycyjne domki letniskowe nie są przeznaczone do całorocznego zamieszkiwania. Ze względu na zmieniające się trendy w budownictwie łatwo jednak zakupić projekt architektoniczny domku, który będzie do tego przystosowany. Zwłaszcza pod względem systemu ogrzewania lub przewidzianego w projekcie dodatkowego ocieplenia wewnętrznego. Zazwyczaj w domkach stosuje się systemy kominkowe z paleniskami lub coraz częściej kominki elektryczne, które mają równie dużą wydajność, ale są bardziej przyjazne dla środowiska.