Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 07:42
Reklama

Mój Ekologiczny Dom

Mój Ekologiczny Dom

Wójt Gminy Brodnica 

zaprasza serdecznie mieszkańców gminy Brodnica - właścicieli domów jednorodzinnych wraz z rodzinami, którzy są potencjalnymi beneficjentami PP Czyste Powietrze do udziału w konkursie edukacyjno-promocyjnym pn. „Mój Ekologiczny Dom”.

Celem Konkursu pn. ,,Mój Ekologiczny Dom" (dalej: Konkurs) jest: szeroko pojęta edukacja ekologiczna, kształtowanie wrażliwości społecznej na problemy zanieczyszczeń powietrza (Jak walczyć ze smogiem?), zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody oraz konieczności dbania o nią, popularyzowanie wiedzy na temat ochrony środowiska, niskoemisyjnych źródeł ogrzewania, odnawialnych źródeł energii, upowszechnienie definicji „niska emisja”, SMOG, OZE (odnawialne źródła energii), termomodernizacja domów, promocja Programu „Czyste Powietrze” oraz płynących z niego korzyści. 

Uczestnicy konkursu przygotowują pracę w dowolnej technice plastycznej w formie plakatu promującego tematykę konkursową. Należy uwzględnić zmiany jakie zaszły lub powinny zajść w naszych domach by chronić powietrze w naszej Gminie. Prace muszą być wykonane w formacie A4 lub A3. Prace w innych formatach nie będą oceniane.

Zgłoszenia do konkursu należy dokonać do dnia 20 września 2024 r. (załącznik nr 1 do Regulaminu – dostępny w formie papierowej w siedzibie Urzędu oraz w Sekretariatach szkół z terenu gminy Brodnica oraz w formie elektronicznej na stronie Urzędu Gminy Brodnica i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy). Prace konkursowe należy nadsyłać/dostarczyć do dnia 21 października 2024 roku na adres Organizatora (ul. Mazurska 13, 87-300 Brodnica) bądź za pośrednictwem sekretariatu właściwej terytorialnie szkoły z dopiskiem ”Konkurs – Mój Ekologiczny Dom". Każda praca musi być podpisana - na odwrocie - przez autora (imię i nazwisko autora oraz adres). 

Wyniki  konkursu  zostaną ogłoszone dnia 30.10.2024 r. na stronie internetowej Urzędu Gminy Brodnica i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy. 

Rozdanie nagród dla zwycięzców konkursu oraz upominków dla pozostałych uczestników odbędzie się 5 listopada w siedzibie Urzędu Gminy Brodnica.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu. Więcej informacji i karta zgłoszenia na stronie UG Brodnica

(gm)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama