Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 20:58
Reklama

Wieści z Magistratu

Wieści z Magistratu

Konkurs na letni wypoczynek dzieci i młodzieży

Burmistrz Brodnicy ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w roku 2024. Rodzaje zadania:

1) organizacja wypoczynku letniego, poza miejscem zamieszkania dla dzieci i młodzieży w formie kolonii, obozów i biwaków;

2) organizacja wypoczynku letniego w miejscu zamieszkania dla dzieci i młodzieży w formie półkolonii.

Na realizację zadania w roku 2024 planuje się przeznaczyć środki finansowe w wysokości 150 000 zł. Oferty należy składać do dnia 10 maja 2024 r. osobiście lub drogą pocztową na adres Urzędu Miejskiego w Brodnicy. Szczegóły konkursu, w tym załączniki, dostępne na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Brodnicy.

 

Ścieżka rowerowa połączy park z ul. Sienkiewicza

5 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Brodnicy podpisana została umowa na budowę ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Park Jana Pawła II z ul. Sienkiewicza w Brodnicy. Przetarg wygrała firma ENERGY GYM Mariusz Mazurowski z Sierpca na kwotę ponad 600 tys. zł. Ścieżka prowadzić będzie pod istniejącym mostem zlokalizowanym w obrębie ulicy Sienkiewicza. Wzdłuż ścieżki ustawione zostaną słupy oświetleniowe. W miejscach o dużej różnicy wysokości pomiędzy ścieżką a terenem istniejącym zamontowane zostaną barierki ochronne. Wykonawca na wykonanie zadania ma 180 dni od daty podpisania umowy. 

 

Jare Gody

Wspólne tworzenie marzanny, „bicie dziada”, tworzenie regionalnych pisanek, poznawanie legend z terenów Brodnicy, warsztaty bębniarskie, zajęcia sportowe (np. lanie wody, bieg z pisanką), warsztat tańca ludowego, integracja młodzieży szkolnej i osób z niepełnosprawnościami - to wszystko już 17 kwietnia 2024 r. kolejnej edycji wydarzenia pt. „Pielęgnujemy słowiańskie tradycje”. "Jare Gody" to impreza organizowana przez Zespół i Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy dla uczniów brodnickich szkół ponadpodstawowych. W planie są warsztaty i zadania, w których udział wezmą osoby z niepełnosprawnościami i młodzież. W trakcie warsztatów uczestniczki i uczestnicy zapoznają się z lokalnymi tradycjami, historią oraz w praktyce poznają niektóre elementy codziennego życia z przeszłości. Dla uczestniczek i uczestników zostanie stworzona możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć (np. z koniem w ludowej aranżacji) oraz potańcówka. Realizacja zadania jest dofinansowana ze środków Gminy Miasta Brodnicy.


Majowe świętowanie

Przed nami czas świąt majowych. Zapraszamy na majowe świętowanie do Brodnicy. Z okazji zbliżających się świąt patriotycznych zwracamy się również z prośbą o wywieszenie flag państwowych.

Program obchodów:

2 maj - Godz. 10.00 Pomnik Wdzięczności (ul. 3 Maja), Złożenie kwiatów przez Burmistrza Brodnicy i Starostę Brodnickiego, Uroczystość z udziałem Kompanii Honorowej 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego, pocztów sztandarowych oraz delegacji

- Godz. 11.00 Kościół farny - Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego, pocztów sztandarowych oraz delegacji

- Godz. 12.00 Duży Rynek - Capstrzyk patriotyczny z okazji Dnia Flagi RP

- Godz. 18.00 Brodnicki Dom Kultury - „Cóż bez miłości wart byłby świat” Koncert zespołu Winyl Band (wstęp na wejściówki - wejściówki do odbioru 29.kwietnia od godz. 8.00 w Brodnickim Domu Kultury, ul. Przykop 43)

5 maj - Godz. 15.00 - 19.00 przedzamcze (ul. Zamkowa 1), Festyn dla dzieci i młodzieży: godz. 15.00 – Bańki mydlane z animatorem oraz konkursy z nagrodami dla najmłodszych, godz. 17.30 – Święto kolorów - radosna zabawa dla młodzieży polegająca na wyrzucaniu w górę w rytm muzyki kolorowych proszków holi

8 maj - Godz. 12.00 Pomnik Wdzięczności (ul. 3 Maja), Złożenie kwiatów przez Burmistrza Brodnicy i Starostę Brodnickiego z okazji 79. rocznicy zakończenia II wojny światowej z udziałem pocztów sztandarowych oraz delegacji

10 maj - Godz. 18.00 Duży Rynek, XI Brodnicka Nocna Majówka Patriotyczna Org. Stowarzyszenie „Na Wiejskiej”, Zadanie dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Brodnicy, Powiatu Brodnickiego i Gminy Brodnica

Dotacja na usuwanie azbestu

Gmina Miasta Brodnicy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu po raz kolejny stworzyli możliwość skorzystania z dotacji na przedsięwzięcia w zakresie demontażu, transportu oraz unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest. Wniosek o usunięcie odpadów zawierających azbest może złożyć każdy właściciel lub posiadacz obiektu budowlanego zawierającego azbest, zlokalizowanego na terenie Gminy Miasta Brodnicy. Z uwagi na bardzo krótki okres realizacji zadania (do końca czerwca 2024 r.) dotacja udzielana będzie tylko na transport odpadów niebezpiecznych z miejsca rozbiórki oraz unieszkodliwienie lub zabezpieczenie odpadów. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby skorzystać z dotacji zapraszamy do złożenia wniosku w Urzędzie Miejskim w Brodnicy, ul. Kamionka 23 w terminie do 30 kwietnia. Więcej informacji udziela Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy, pok. 308, tel. 56 49 30 335.



 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama