Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 2 maja 2025 16:11
Reklama

Nie liczą godzin i lat!

Nie liczą godzin i lat!

Powiadają, że w Górznie bywa różnie. Zapewne. Wszystko zależy kto przybywa, w jakim celu, czego oczekuje. 


 

Górzno pojawiło się na trasie wyjazdowej brodnickiego Stowarzyszenia „Od Nowa”, grupującego amazonki i panie z chorobami onkologicznymi. Nie przez przypadek. W tym roku „Od Nowa” obchodziła swoje 20-lecie, a wśród upominków znalazła się także koperta od Piotra Całbeckiego, marszałka woj. kujawsko-pomorskiego. Było w niej zaproszenie dla członkiń stowarzyszenia. na trzydniowy pobyt w górznieńskim ośrodku „Wilga”.


 

Kierownictwo „Od Nowy” wybrało letni termin lipcowy, na krótki wypoczynek wakacyjny i dalsze świętowanie dwudziestolecia. Nie było więc szkoleń ani innych zajęć obowiązkowych. Wybrano spacer tajemniczymi duktami leśnymi Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, szlakiem rezerwatów, plażę nad jeziorem, przepiękny ryneczek w centrum miasteczka, kościół z historią Bożogrobców. Był więc poranek z kawą, pogaduszkami, popołudnie z kalamburami, wieczór z piosenką (karaoke), a dzieło zwieńczył Bal Przebierańców. Panie wystąpiły w... bardzo odważnych propozycjach, nie istniały świętości, a mówiąc prosto z mostu: było w kim wybierać i przebierać!!! 


 

Tu mała dygresja – niektórzy z zazdrością spoglądają na temperament brodnickich członkiń „Od Nowy”, na umiejętność pozostawienia swych codziennych trosk, przykrości, uciążliwości gdzieś, w odległym miejscu. 


 

Co istotne – wszystkich przebierańców inspirowała historia, ale nie współczesna, literatura – też nie współczesna, przyroda ożywiona, teatr i film. Olbrzymią niespodziankę sprawiła Kasia Małgosia Miętkiewicz, dyrektorka Brodnickiego Domu Kultury, która wystąpiła z monodramem „Baba”. Natomiast Zbigniew Sosnowski wpadł – po sąsiedzku, mieszka w Świedziebni - na godzinę w charakterze wicemarszałka woj. kujawsko-pomorskiego z bagażem słodyczy, gotowy do zdjęć grupowych i rozmowy na każdy temat związany z regionem. I tu już nie było nic z teatru – raczej luźne pogaduszki o sprawach zwykłych, ludzkich, o zdrowiu i wypoczynku, o radościach życia.

Czy w Górznie bywa różnie? Na pewno rozmaicie, na pewno kolorowo, na pewno chce się tam wracać!!!


 

Tekst i fot. Bogumił Drogorób



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 9.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 8.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 7.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 7.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama