Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 30 czerwca 2026 12:28
Reklama

Festiwal Smaków Food Trucków

Festiwal Smaków Food Trucków

Autor: Pixabay

15 i 16 kwietnia teren zielony przed Pałacem Anny Wazówny w Brodnicy wypełni się food truckami z całej Polski. Mieszkańcy przez dwa dni będą mogli spróbować dań z różnych zakątków świata. Nie może Was zabraknąć!

Podczas festiwalu będzie można spróbować między innymi dań z kuchni meksykańskiej: aromatycznego burrito, quesadilli z mnóstwem pysznego, rozpływającego się sera oraz wypełnionego dodatkami po brzegi taco. Wśród serwowanych dań znajdą się również bagietki oraz ziemniaki z grillowanym serem raclette, który pod wpływem temperatury karmelizuje się z zewnątrz i staje się słodki, maślany i mięciutki w środku. W food trucku z kuchnią grecką pojawią się pity z kurczakiem, wieprzowiną, serem halloumi lub tofu, a także sałatki i boxy greckie. Nie zabraknie też klasyków street foodu, takich jak: burgery, kanapki z szarpaną wieprzowiną, hot dogi oraz chrupiące frytki belgijskie. Miłośnikom słodkości polecamy hiszpańskie pączki churros oraz węgierskie ciastka kominkowe. W sobotę od 12.00 do 21.00 i w niedziele od 12.00 do 20.00  każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od preferencji smakowych!

Poniżej pełna lista food trucków: 

Burger Shop – burgery
Kapsalon Pomorze – holenderski kapsalon
Chicken Vibe – dania z kurczaka
Taka Sytuacja – kuchnia grecka
Jack Burger – burgery
Food Cab – zapiekane buły
Churros Amigos – hiszpańskie pączki churros
Wheel Meal – kuchnia tex-mex
Raclette Food Truck – bagietki i pieczone ziemniaki z serem raclette
Belgijki – duże, grube i chrupiące frytki belgijskie
Gruzin – kuchnia gruzińska
Świnki Trzy – burgery wołowe i kanapki z szarpaną wieprzowiną
Słodka FaBryczka – gorące ciastka kominkowe z Węgier
Cool Hot Dog – hot dogi
Węgierska FaBryczka – tradycyjne węgierskie langosze
Food Truck u Kibica – kanapki z szarpaną wieprzowiną


Więcej na stronie wydarzenia: www.facebook.com/events/725400829030088

Partner: Browar Amber

opr. (v)

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama