Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. będącą operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A od 22 do 31 marca przeprowadza akcję pn. „Łapki” na kierownicę.
Celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowanym korzystaniem z telefonu komórkowego przez kierowców. Zaplanowane działania będą uzupełnieniem policyjnej akcji pn. „Na drodze – patrz i słuchaj”, prowadzonej przez cały marzec, której ważnym elementem jest zwrócenie uwagi na konsekwencje rozproszenia uwagi podczas korzystania z drogi.
Przypominamy, że kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. W przypadku złamania przepisu grozi mandat w wysokości 500 zł oraz 12 punktów tzw. karnych. Konsekwencje naruszenia przepisu grożą spowodowaniem tragedii na drodze.
W 2022 roku policjanci ujawnili 52 307 przypadków korzystania z telefonu podczas kierowania pojazdem. Podczas akcji „Łapki” na kierownicę użytkownicy aplikacji Yanosik otrzymają materiały edukacyjne w formie quizu dot. konsekwencji korzystania przez kierujących podczas jazdy z telefonu. Za bezbłędną odpowiedź na pytania będzie można otrzymać Certyfikat Odpowiedzialnego Kierowcy. Prowadzona akcja będzie wspierana przez firmę Screen Network S.A. emisją spotu, na ekranach LED rozlokowanych na terenie całego kraju.
Opr.(v)
Napisz komentarz
Komentarze