Święto Ziemniaka to zabawny dzień, który obchodzony jest w wielu polskich miejscowościach. Na zakończenie wykopków tradycją stało się rozpalone ognisko z pieczonym ziemniakiem, połączone ze śpiewem i wspólną zabawą. Jego nazwa wywodzi się od jesiennej potrawy.
W tym roku to piękne i smaczne święto będzie obchodzone w Gortatowie po raz pierwszy 15 października. Impreza organizacyjnie obejmie trzy sołectwa: Dzierżno, Sobiesierzno i Szymkowo. Dzień ten to lokalny sposób przywitania jesieni, który w ostatnich latach stał się niezwykle popularny. KGW Dzierżno oraz sołtysi trzech wsi oraz chętni mieszkańcy przygotowują z tej okazji piknik rodzinny, który urozmaicony zostanie przez animatorki konkursami dla dzieci i młodzieży, dla całych rodzin. Nie zabraknie podczas niego oczywiście głównej gwiazdy, czyli ziemniaka z ogniska.
Koszty organizacji imprezy zostaną pokryte ze środków pochodzących z budżetu Gminy Brodnica, w tym z Funduszu Sołeckiego. Święto Ziemniaka – 15 październik godz. 17.00. Teren: gminnej świetlicy wiejskiej w Gortatowie
(gm)
Napisz komentarz
Komentarze