Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 czerwca 2025 09:11
Reklama

W Chomiąży o cyfryzacji zasobu geodezyjnego  

W Chomiąży o cyfryzacji zasobu geodezyjnego  

Delegaci Powiatu Brodnickiego ze starostą Piotrem Boińskim na czele uczestniczyli w XXIV Zgromadzeniu Związku Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obrady 19 przedstawicieli powiatów naszego regionu odbyły się w Chomiąży Szlacheckiej, w powiecie żnińskim. 

Delegaci zatwierdzili m.in. sprawozdanie finansowe ZPWK-P oraz udzielili absolutorium zarządowi za ub. rok, rozmawiali też o cyfryzacji zasobu geodezyjnego. Związek istnieje od 2011 r. Skupia wszystkie 19 powiatów naszego województwa. Statutowymi celami związku jest  m.in. pozyskiwanie funduszy zewnętrznych dla finansowania zadań państwowej służby geodezyjnej i kartograficznej województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas obrad w Chomiąży Szlacheckiej delegaci, oprócz rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego Związku Powiatów Województwa Kujawko-Pomorskiego oraz udzielenia absolutorium Zarządowi za 2021 rok, dyskutowali na temat poszerzenia statutu i działalności związku w zakresie nowych strategicznych obszarów działania samorządów, a także pozyskiwania funduszy unijnych. Ponadto na spotkaniu delegaci omówili zbliżające się dużymi krokami zakończenie projektu dotyczącego digitalizacji materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego, harmonizacji baz GESUT/BDOT500 oraz uzgodnienia z jednostkami branżowymi inicjalnej bazy danych GESUT. 

- Na terenie naszego powiatu projekt z sukcesem był realizowany na przełomie 2018–2021 r., a jego finansowanie stanowiły środki finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Partnerów Projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020 - poinformował uczestniczący w spotkaniu Tomasz Kaźmierczyk, brodnicki geodeta powiatowy, naczelnik Wydziału Wydział Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Fot. Starostwo Powiatowe w Brodnicy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 9.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 8.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 7.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 7.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama