Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 15 czerwca 2025 23:19
Reklama

COVID 19 - trochę statystyki

COVID 19 - trochę statystyki

Autor: fot. Pixabay

W dalszym ciągu Brodnica zajmuje wysokie 138 miejsce w ogólnopolskim rankingu szczepień przeciwko COVID-19. Na dzień 24 stycznia liczba mieszkańców w pełni zaszczepionych wynosi 17 580, co daje nam wskaźnik wyszczepialności na poziomie 61,2 proc.  mieszkańców. Wskaźnik ten co prawda powoli, ale cały czas wzrasta.

Niepokojące jest jednak zjawisko bardzo niskiego odsetka wyszczepialności wśród najmłodszych dzieci. Na 2108 dzieci w przedziale wiekowym 5-11 lat, będących mieszkańcami Brodnicy liczba dzieci w pełni zaszczepionych to zaledwie 104, a zaszczepionych 1 dawką wynosi 300. Pamiętajmy,  samo zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u dzieci, często przebiega  łagodnie lub nawet w wielu przypadkach bezobjawowo, to niestety po przechorowaniu COVID-19 mogą wystąpić powikłania, a wśród nich groźne dla zdrowia i życia powikłanie jakim jest zespół PIMS czyli czyli Dziecięcy Wieloukładowy Zespół Zapalny, który jest powikłaniem zagrażającym życiu. Zachęcamy do szczepień oraz szczepień przypominających przeciw COVID-19 osoby z każdej grupy wiekowej. Przypominamy, że szczepienia są najskuteczniejszą metodą walki z epidemią koronawirusa. W dalszym ciągu funkcjonuje miejska infolinia dotycząca szczepień: 514-973-249 – czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 15.00 Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze się nie zaszczepili, do skorzystania z tej możliwości w punktach szczepień na terenie Brodnicy.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 9.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 8.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 7.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 7.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama