Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 lipca 2026 15:24
Reklama

Studniówka. Poloneza czas zacząć…

Studniówka. Poloneza czas zacząć…

I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy to najstarsza szkoła w powiecie, która stoi na straży tradycji, łącząc przeszłość z teraźniejszością. Wyjątkowe znaczenie dla uczniów ma uroczysty bal na sto dni przed maturą. Wiąże się on z niezapomnianymi wrażeniami i pozostaje w pamięci absolwentów na długie lata po zakończeniu edukacji. 

Na dużej sali balowej ośrodka wypoczynkowego Półwysep Wądzyn, Filomaci bawili się na tradycyjnej studniówce. Po przywitaniu gości, kilka słów do uczniów skierował wicedyrektor Lech Witkowski. Wicedyrektor - Anna Rumińska odczytała list z życzeniami od starosty - Piotra Boińskiego. Następnie  bal został  oficjalnie  otwarty. Wszyscy mogli podziwiać maturzystów tańczących staropolskiego poloneza. Atrakcją był także mistrzowsko wykonany polonez pokazowy. Uroczysty toast wzniosła przedstawicielka Rady Rodziców - Anna Kramer. Prowadzący, Aleksandra Milz z kl. III gC oraz  Hubert Tyburski z kl. III gB, przekazali, w imieniu uczniów, podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i wychowawców za pracę włożoną w pogłębianie wiedzy oraz dla rodziców za pomoc i wsparcie.

Doskonałej zabawie sprzyjała nie tylko dobra muzyka, ale także dodatkowe urozmaicenia, takie jak konkurs tańca oraz wybór króla i królowej balu. Jury, w skład, którego wchodzili wychowawcy, uznało, że I miejsce, w zmaganiach tanecznych, należy się Franciszkowi Drozdowskiemu z partnerką, kolejne lokaty zajęli: Jordan Stachowiak i Oliwia Wieczorkowska z partnerami. Korony króla i królowej przyznano Aleksandrze Steinborn i Błażejowi Żbikowskiemu.

Ta wyjątkowa noc na zawsze pozostanie w pięknych wspomnieniach tegorocznych maturzystów. Będzie tworzyć  historię szkoły, dla której wartością jest nie tylko nauka, ale również wspólna zabawa. 

(v)
Fot. nadesłane

 
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof.W Treść komentarza: Nic nie piszecie o tych uczniach którzy matury nie zdali, jak oni się czują w tym momencie. I jeszcze jedna uwaga raz piszecie po zdaniu matury , innym razem po ukończeniu szkoły średniej . Jak tradycja to powinno być jednoznacznie określone we wszystkich szkołach w Brodnicy, a nie jest. Jest dowolność tej tradycji jak wy to nazywacie.Dziękuję za uwagę. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 23:28 Źródło komentarza: 100 letnia tradycja podtrzymana. Różyczkowanie maturzystów Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super Korowód i wspaniałe pomysły! Brawa dla Uczestniczek, które opisałeś, jak zwykle z poczuciem humoru! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:47 Źródło komentarza: W „Tłusty Czwartek”. Korowód wyjątkowych postaci Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Podziwiam! Brawa dla Organizatorów i Wykonawców! Warto było i słuchać i oglądać! Data dodania komentarza: 10.03.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakochany Wróbel ze Zbiczna Gdy się splotą nasze dłonie Autor komentarza: Tadeusz Ruchankiewicz Treść komentarza: Gratculacje Malwina Olwert, jestem bardzo dumny z ciebie. Maly zarcik, czyli jednak pieroszki smakowaly i sie przydaly Data dodania komentarza: 6.02.2026, 23:49 Źródło komentarza: Brodnickie talenty z sukcesami Autor komentarza: Kostek Treść komentarza: Naprawdę należą się gratulacje wójtowi gminy Brodnica. Nie dość, że nie ma długów, to widać na pierwszy rzut oka, jak wiele dobrego się dzieje. Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:54 Źródło komentarza: Stało się! Gmina Brodnica bez długu! Autor komentarza: Czesława Treść komentarza: Super reportaż! Samo życie! Żyć nie umierać - tylko wyruszać i zdrowszym powracać! Opisane z poczuciem humoru! Podziwiam, bo też bywałam i nawet wiele razy tańcowałam! Data dodania komentarza: 19.12.2025, 14:32 Źródło komentarza: Uzdrowiskowcy
Reklama