28 czerwca o godz. 13.00 w Domu Harcerza w Brodnicy odbędzie się spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące mikrodotacji w ramach projektu „Inicjuj z FIO 3.0”, w ramach którego przyznawane będą mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.
Jest to kontynuacja programu grantowego realizowanego od 2014 roku. W ramach „Inicjuj z FIO 3.0” w 2021 roku przewidywany jest jeden konkurs. Na spotkanie zapraszają realizatorzy projektu: Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica wraz ze Stowarzyszeniem Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
W ramach projektu przyznawane będą mikrodotacje:
• do wysokości 10 000 zł na rozwój organizacji dla:
• młode organizacje pozarządowe – działające nie dłużej niż 60 miesięcy
• do wysokości 5 ty zł na działanie ze sfer pożytku publicznego dla:
• grupy nieformalne – składające się z min. 3 osób, realizujących działania społecznie użyteczne
• grupy samopomocowe – sąsiedzkie, osiedlowe itp.
Dotację można przeznaczyć m.in. na realizację działań w każdej ze sfer pożytku publicznego, sprzęt związany z obszarem działań młodej organizacji pozarządowej, podniesienie kwalifikacji pracowników/wolontariuszy organizacji, opracowanie merytorycznych planów rozwoju, adaptację lokalu.
Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej! Ogłoszenie konkursu i nabór wniosków planowany jest na lipiec. Dokumentacja konkursowa dostępną będzie na stronie internetowej www.trgp.org.pl
Zgłoszenia przyjmowane będą pod adresem [email protected] lub pod numerem telefonu 726-088-405. W treści zgłoszenia proszę podać: imię i nazwisko, numer telefonu, datę i miejsce spotkania oraz nazwę reprezentowanej organizacji pozarządowej/grupy nieformalnej lub samopomocowej.
(v)
Napisz komentarz
Komentarze