Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 8 czerwca 2025 22:19
Reklama

II Rajd Motocyklowy Weteranów

II Rajd Motocyklowy Weteranów

20 maja motocykliści przyjadą do Brodnicy, by odwiedzić groby żołnierzy poległych w misjach pokojowych.

Ponad 30 motocyklistów zgłosiło chęć przyjazdu do Brodnicy w ramach uczestnictwa w 2. Rajdzie Motocyklowym Weteranów. Rajd organizowany jest dla uczczenia pamięci poległych i zmarłych w działaniach poza granicami państwa. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

W ubiegłym roku w rajdzie wzięło udział ponad 300 mundurowych. W tym roku zgłosiło się ponad 1000 osób więcej. Uczestnicy to przede wszystkim weterani zagranicznych misji, żołnierze, policjanci, strażacy, funkcjonariusze innych służb czy pracownicy cywilni. Wojsko reprezentują wszystkie rodzaje sił zbrojnych: wojska lądowe, marynarka wojenna, wojska specjalne, siły powietrzne i wojska obrony terytorialnej.

Motocykliści zostali podzieleni na kilkanaście mniejszych grup i przez cały maj będą odwiedzać miejsca pochówku żołnierzy i policjantów, którzy zmarli i zginęli w operacjach poza granicami państwa. W czasie rajdu spotkają się także z najbliższymi poległych weteranów. Do Brodnicy, gdzie odwiedzą grób por. Daniela Różańskiego przyjadą 20 maja, by około godziny 12.00 – 12.30 stanąć przy mogile swojego kolegi. Godzinę wcześniej na cmentarzu w Pokrzydowie odwiedzą  grób st. szer. Gerarda Wasielewskiego. 

Rajd jest okazją do integracji środowiska weteranów w Polsce – mówią organizatorzy wydarzenia. Ma również wymiar edukacyjny, poprzez upowszechnianie wiedzę na temat działań żołnierzy czy funkcjonariuszy, którzy pełnili lub pełnią służbę poza granicami państwa. W jego założeniach jest również popularyzowanie postawy patriotyzmu, otwartości wobec potrzeb innych. 

Opr. (v)
Fot. nadesłane

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 9.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 8.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 7.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 7.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama