Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 25 maja 2025 21:17
Reklama

I Liceum Ogólnokształcące. Szkoła Humanitarna 

I Liceum Ogólnokształcące. Szkoła Humanitarna 

Rok szkolny 2019/2020 obfitował w I Liceum Ogólnokształcącym w różne projekty, a zwieńczeniem jednego z nich było nadanie naszej szkole tytułu Szkoły Humanitarnej. 

Projekt organizowany jest co roku przez Polską Akcję Humanitarną w ramach działalności edukacyjnej tej organizacji. Od lat PAH kładzie nacisk na szerzenie wśród uczniów i nauczycieli wiedzy na temat edukacji globalnej. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji programu Szkoła Humanitarna- myślę krytycznie i działam. Nauczyciele koordynujący projekt: Iwona Czupryńska-Kaliszewska, Magdalena Rogowska i Katarzyna Boińska oraz uczniowie i uczennice z klas Iga i Ipf brali udział w wielu szkoleniach, warsztatach i webinarach, podczas których dyskutowali i dzielili się swoimi przemyśleniami między innymi na temat zależności panujących na świecie, wpływu podejmowanych przez nas decyzji na ludzi mieszkających w innych częściach świata i tego, w jaki sposób walczyć ze stereotypami. 

Ponadto, w ramach projektu w szkole odbył się wieczór filmowy, w trakcie którego uczniowie rozmawiali o rasizmie oraz  konkurs pod nazwą „Czy znasz DNA swojego telefonu'? Kolejnym elementem projektu był udział uczniów i uczennic w refleksyjnym klubie online a dwie najbardziej zaangażowane i aktywne uczennice odbyły trzydniowe szkolenie w Toruniu. 

W projekcie wzięło udział trzynaście szkół z różnych województw, ale tylko ośmiu szkołom udało się zakończyć program z sukcesem. Uczennica Daria Chudecka z klasy Iga za wyjątkowe zaangażowania w projekt została nagrodzona certyfikatem i nagrodą książkową . Oprócz certyfikatu szkoła otrzymała upominek w postaci odwróconej mapy, która ma zmienić spojrzenie na świat. 

(wz)
Fot. Agnieszka Bielecka

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 9.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 8.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 7.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 7.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama