Co warto wiedzieć o antybiotykach
Zgodnie ze wskazaniami Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2), wykład z panelem dyskusyjnym „Co warto wiedzieć o antybiotykach”, który miał odbyć się 13 marca 2020 r. o godz. 17:30 w Pałacu Anny Wazówny został przełożony. O nowym terminie spotkania poinformujemy.
Pomocnicze informacje na temat koronawirusa
W związku ze zwiększonym zagrożeniem epidemiologicznym publikujemy pomocnicze materiały informacyjne na temat koronawirusa SARS-CoV-2. Należy zwrócić szczególną uwagę na zwiększony poziom higieny, zwłaszcza higieny rąk. Główną zasadą wskazaną przez WHO jest dokładne mycie rąk. Aby ręce były czyste, trzeba myć ręce w ciepłej wodzie z mydłem przez około 30 sekund. Wskazane jest używanie ręczników papierowych.
Ponadto warto pamiętać o poniższych zasadach: unikanie dotykania twarzy: oczu, ust, nosa,
używanie żelu antybakteryjnego z alkoholem (min. 60 proc.) do rąk w sytuacjach, kiedy nie możemy umyć rąk, podczas kaszlu i/lub kichania należy używać chusteczek higienicznych, które następnie wyrzuca się do kosza i myje się ręce, unikanie witania się przez uścisk dłoni lub pocałunek, unikanie dużych skupisk ludzi. Osoby z infekcjami, zarówno dzieci jak i dorośli, powinni pozostać w domu do czasu wyzdrowienia. Jeżeli podróżowałeś do krajów, w których wystąpiły przypadki koronawirusa i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zarażoną powiadom o tym bezzwłocznie stację sanitarno-epidemiologiczną tel. 56 69 74 974 lub 56 69 74 874 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału obserwacyjno-zakaźnego
tel. 56 658 25 00 lub 56 622 54 43. Właściwa higiena, odpowiedzialność oraz rozsądek są w stanie znacznie ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób. Należy pamiętać również o tym że zachowując środki ostrożności możemy skutecznie ograniczać nie tylko rozprzestrzenianie się koronawirusa ale również wirusa grypy, RSV, rota i adenowirusów oraz wielu innych patogenów.
Bezpłatne badania słuchu
Z okazji Światowego Dnia Słuchu zapraszamy mieszkańców Brodnicy na bezpłatne badania audiometryczne. Badania odbędą się 13 marca od godz. 10.00 do godz. 15.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Św. Jakuba 22 (Dział Poradnictwa Rodzinnego).
Badania skierowane są do osób powyżej 5 roku życia. Wyniki badań otrzymać będzie można bezpośrednio po badaniu. Inicjatorem akcji jest firma PUH Rejowski we współpracy z Urzędem Miejskim w Brodnicy. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu: 691 627 798 lub 601 637 202.
Wyniki otwartego konkursu ofert na kulturę
Rozstrzygnięto konkurs ofert na wsparcie zadań publicznych w sferze kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2020. Na ogłoszony konkurs wpłynęło 28 ofert. Burmistrz Brodnicy przyznał dofinansowanie wszystkim wnioskodawcom. Na wsparcie realizacji zadania przeznaczono z budżetu Miasta Brodnicy na rok 2020 pieniądze w wysokości 300 000 zł. Konkurs polegał na wsparciu finansowym następujących zadań: wspieranie wartościowych przedsięwzięć mających na celu ochronę dziedzictwa kulturowego na terenie miasta Brodnicy polegających na renowacji i konserwacji zabytków (200 000 zł) oraz organizacja festiwali, przeglądów, konkursów, imprez oraz innych form służących rozwojowi działalności kulturalnej i artystycznej w Brodnicy (100 000 zł).
Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brodnicy zapoznać się można z wynikami wyniki otwartego konkursu ofert.
Napisz komentarz
Komentarze