Wyposażenie szkół, klas szkolnych – jakie wybrać?

  • 26.02.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Wyposażenie szkół, klas szkolnych – jakie wybrać?
Nic tak nie zachęca uczniów do nauki jak urozmaicanie lekcji poprzez wykonywanie doświadczeń, prezentowanie treści na wykresach, wyświetlanie filmów i prezentacji, obserwowanie preparatów pod mikroskopem. Wyposażenie klas szkolnych to właśnie atrakcyjne gadżety, ale także meble, które dostosowane są do potrzeb dzieci i młodzieży oraz stanowiska niepozbawione przydatnych przedmiotów.

Proszę usiąść... z wrażenia!

Prawidłowa postawa ciała ucznia, także siedząca ma istotne znaczenie dla jego zdrowia. Zdaje się to być oczywistością, jednakże niejednokrotnie nie przykłada się wagi do organizacji miejsca pracy/nauki. Przyjęło się bowiem, że szkoła służy edukacji i tym samym pominięto kwestię prawidłowego rozwoju układu kostnego i mięśniowego.

Dzisiaj meble szkolne i ławki (np. Aktin.pl) to efekt pracy specjalistów z zakresu wad postawy, projektantów i producentów. Krzesła dla ucznia nie powinny zniechęcać i odciągać uwagi od tematu lekcji z powodu bólu, czy zmuszać do stania na przerwie (lepiej skorzystać z ławki na korytarz szkolny). Powinny za to niejako dać o sobie zapomnieć i po przyjęciu wygodnej pozycji wspierać przyjmowanie nabywanych treści szkolnych czy ułatwiać rozwiązywanie zleconych zdań. Znudzony czy też obolały uczeń równa się niejednokrotnie konieczności wpisania niższych ocen w dzienniku. I nie ma się czemu dziwić. Bo czy skoro rodzice przykładają wagę do zakupu funkcjonalnego biurka i dostosowanego do potrzeb dziecka krzesła, to i szkoła nie powinna zadbać o ten aspekt?

Skarby dobrze chronione


Odpowiednie wyposażenie sal dydaktycznych (sprawdź na https://aktin.pl/) to coś więcej, niż stanowisko pracy, które rozumie się przez ławki, krzesła czy stół warsztatowy z imadłem. Logiczne jest, iż zarówno pomoce naukowe, jak i efekty pracy należy gdzieś przechowywać. Mowa rzecz jasna o regałach i szafach. Ich obecność jest nieoceniona, o czym świadczy fakt, że w murach szkolnych są dosłownie wszędzie. Gromadzą akcesoria i arcydzieła ''młodego plastyka'', pełne są map, plakatów, te na korytarzu kryją książki i rzeczy osobiste uczniów, zaś obecne w szatni pozwalają przebrać się i przechować buty zastępcze.

Podobnie jak ławki szkolne inne meble do szkoły cechuje wytrzymałość i trwałość – w końcu mają za zadanie służyć latami i wychować przynajmniej jedno pokolenie. Muszą być odporne na codzienną eksplorację, przypadkowe zderzenia, czynniki takie jak rozlany napój czy ubrudzenie farbą. Mają być zatem funkcjonalne, solidne i... piękne!

Walory estetyczne wydają się nieistotne, aczkolwiek za komfortem pracy stoją także bodźce wzrokowe. Proszę sobie przypomnieć twarde, drewniane, jednobarwne meble, noszące ślady użytkowania, które w żaden sposób nie zapraszają. Teraz proszę zestawić je z produktami marki Aktin, która oferuje krzesła z miękkimi obiciami, wielokolorowe szafki, najnowszej generacji wyposażenie klas.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: