Zaproszenie na wystawę

  • 20.09.2022, 14:47
Zaproszenie na wystawę

W galerii Wąbrzeskiego Domu Kultury 23 września o godzinie 18.00 odbędzie się otwarcie wystawy Adama Kuby Matejkowskiego pt. „Ukraińska Madonna”.

Miłośnikom sztuki dobrze znane są prace artysty z Płowęża, ale warto przypomnieć, że wiele z nich  znajduje się w zbiorach i przestrzeniach publicznych oraz prywatnych w Polsce i za granicą. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród niemieckich, francuskich i szwedzkich  koneserów sztuki, dla których dodatkowym walorem jest ich unikatowość. Autor ekspozycji brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i kilkunastu indywidualnych w kraju i za granicą. Adam Kuba Matejkowski jest również wykonawcą statuetek „Telekamery” i innych nagród publicznych. Od wielu lat mieszka w Płowężu, gdzie obecnie z żoną prowadzą galerię sztuki współczesnej.
 
- Wystawa „Ukraińska Madonna” dotyczy moich przeżyć związanych z pracą w drewnie nad tą figurą. Serdecznie Państwa zapraszam, żebyście zobaczyli także moje obrazy o tematyce katolickiej dla dzieci. Tematem wystawy będą również inne prace malarskie z motywem muzycznym – mówi rzeźbiarz i malarz. 

Zaprzyjaźniony z redakcją Super Brodnica, artysta, za naszym pośrednictwem zaprasza na wystawę do Wąbrzeźna.  Artyści, Edyta i Kuba Matejkowscy zapraszają także do swojego wyjątkowego domu w Płowężu gm. Jabłonowo Pomorskie. To ze wszech miar ciekawe miejsce z niesamowitym klimatem i duchem artystycznym sprawia, że spotkanie ze sztuką i rozmowy z artystami stają się przyjemnym przeżyciem dla słuchacza i potencjalnego odbiorcy. Spotkanie z artystami w Art. Gallery w Płowężu, najlepiej umówić telefonicznie.

Tekst i fot. Wiesława Kusztal

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe