Okradali swojego pracodawcę

  • 03.08.2022, 11:17
Okradali swojego pracodawcę

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu brodnickiego, którzy zostali zatrzymani przez policję. Mężczyźni z terenu zakładu w którym pracowali, ukradli drewniane palety oraz elementy metalowe o wartości prawie 6 tys. złotych. Mieli pecha bo momenty kradzieży uchwyciła zakładowa kamera.
 
Policjanci z pionu kryminalnego, zostali poinformowani przez przedstawiciela jednej z brodnickich firm, iż na terenie zakładu w ostatnich tygodniach, doszło do kradzieży elementów metalowych oraz drewnianych palet o wartości prawie 6 tys. złotych. Jak się okazało, momenty kilku kradzieży, uchwyciła kamera zakładowego monitoringu. Nie trudno było właścicielowi firmy zidentyfikować osoby zamieszane w kradzieże.

Szybko okazało się, że w przestępstwa zamieszani byli pracownicy zakładu, którzy handlowali skradzionymi przedmiotami z kierowcami innych firm wjeżdżających na zakład. Funkcjonariusze zaraz po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie kradzieży, odwiedzili byłych już pracowników zakładu w miejscu zamieszkania. Do policyjnego aresztu trafiło trzech sprawców -  28, 32, i 38-letni mężczyzna. Po spędzonej nocy w policyjnej celi, wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo, mieszkańcy powiatu brodnickiego odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(v)
Fot. materiały policji 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe