Pod działaniem amfetaminy kierował samochodem. Policjanci zabezpieczyli ponad 40 g substancji

  • 03.08.2022, 11:16
Pod działaniem amfetaminy kierował samochodem. Policjanci zabezpieczyli…

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 38-letniemu mieszkańcowi powiatu brodnickiego, którego w miniony weekend zatrzymali brodniccy policjanci. Mężczyzna kierował samochodem po zażyciu amfetaminy, a w pojeździe przewoził ponad 40 g tej substancji.

W piątek (22.07.) tuż przed północą policjanci patrolujący ulice Brodnicy, przy ul. Długiej zauważyli seata, którego kierowca na ich widok, gwałtownie przyspieszył i zmienił kierunek jazdy. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd. 38-latek, który siedział za kierownicą seata, nie potrafił logicznie odpowiadać na pytania zadawane przez policjantów. Po zbadaniu stanu trzeźwości, okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. Mundurowi w wyniku przeszukania samochodu, w schowku ujawnili dwa woreczki strunowe z białą substancją. W związku z podejrzeniem, że jest to substancja zabroniona, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę i przetransportowali do brodnickiej komendy. Po zbadaniu substancji narkotesterem okazało się, że jest to amfetamina o wadze ponad 40g. Z uwagi na podejrzenie prowadzenia pojazdu pod działaniem tej substancji, policjanci zatrzymali 38-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami.  Od zatrzymanego pobrano również krew do badań.

Mieszkaniec powiatu brodnickiego spędził noc w policyjnej celi. Za kierowanie pojazdem po użyciu amfetaminy oraz posiadanie tego środka, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

asp. szt.  Agnieszka Wiesiołek
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe