Wyróżnienie dla gminnej bibliotekarki

  • 26.05.2022, 16:09
Wyróżnienie dla gminnej bibliotekarki

Joanna Bonawenturska została wyróżniona w czasie wojewódzkich obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Kierownik biblioteki w Szczuce otrzymała  nagrodę marszałka województwa. 

Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się w piątek (20 maja) z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego. Podczas uroczystości nagrodzono osoby o szczególnych osiągnięciach w pracy na rzecz promocji czytelnictwa oraz rozwoju bibliotek. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego wyróżnił nagrodami dwanaścioro pracowników bibliotek wojewódzkich, Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu i Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im dr. W. Bełzy w Bydgoszczy, oraz czterech placówek miejskich i gminnych z terenu województwa. 

Wśród nagrodzonych osób znalazła się kierownik Gminnej Biblioteki w Szczuce - Joanna Bonawenturska w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju czytelnictwa, promocji literatury i bibliotek. Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Ostrowski podkreślił, iż praca w gminnym bibliotekach jest trudniejsza i szczególnie ważna dla lokalnej społeczności ze względu na specyfikę pracy oraz tworzenie oferty kulturalnej dla społeczności.  Uroczystość uhonorowania laureatów odbyła się w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Na zakończenie goście obejrzeli spektakl „Być jak Thelma i Louise czyli w stronę Meksyku” w reżyserii Łukasza Zaleskiego.

Serdecznie gratulujemy Joannie Bonawenturskiej i życzymy kolejnych sukcesów ! 

(gm)
Fot. nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe