Jazz w Annie

  • 17.11.2021, 17:08
Jazz w Annie

Dzięki uprzejmości Muzeum i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Brodnicy w wigilię narodowego Święta Niepodległości melomani, mieszkańcy miasta i powiatu, uczestniczyli w  koncercie  zorganizowanym z tej okazji w Pałacu Anny Wazówny.

Obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  rozpoczęliśmy w przededniu tego święta. Mieliśmy zaszczyt uczestniczenia we wspaniałym koncercie, zorganizowanym dla uczczenia tej ważnej w historii naszej Ojczyzny daty, 11 listopada.

Przed brodnicką publicznością wystąpił znakomity quintet „Bydgoskich Solistów Arte Con  Brio”. Jego historię zaczął tworzyć, przy współpracy z innymi muzykami, w roku 1999 Mirosław Przybył - solista Filharmonii Pomorskiej. Założyciele zespołu połączyli swoje indywidualne doświadczenia oraz inspiracje muzyczne w nowy, ciekawy projekt, który szybko znalazł uznanie i wywołał wśród melomanów ogromne zainteresowanie. 

Dziś „Bydgoscy Soliści Arte Con Brio” to grupa wybitnych artystów Opery Nova, Filharmonii Pomorskiej i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, których łączy pasja do sztuki oraz chęć wspólnego tworzenia. 

W repertuarze zespół posiada niezwykle bogaty  program, zawierający interpretacje przebojów klasycznych, kościelnych, operowych, operetkowych, musicalowych, filmowych, jazzowych, rozrywkowych oraz współczesnych. Ich występy budzą aplauz publiczności a także zainteresowanie i uznanie krytyki, czego wyrazem są liczne zaproszenia na koncerty i festiwale muzyczne.

Podczas brodnickiego koncertu, artyści z quintet`u Arte Con  Brio z cudowną wokalistką Roksaną Korban zaprosili słuchaczy  na spotkanie ze światowymi przebojami m.in. G. Gerschwina „Summertime”, „I Got Rhytm” , jazzujące „Over the Rainbow” autorstwa A. Arlena, „Ja się boje sama spać”, J. Petersburskiego oraz aranżację jazzową „Love Me Tender” E. Presleya. 

Z ogromną przyjemnością wróciliśmy do przebojów z lat młodości. Do czasów gdy w muzyce pierwsze skrzypce grał dla nas wspaniały, różnorodny i na początku zakazany jazz. To była najprawdziwsza uczta muzyczna. Wielu z nas na długo zachowa  w pamięci  cudowną muzykę w nowej, czasami zaskakującej, aranżacji, a także występy Roksany Korban, której śpiew wywoływał dreszcze emocji i łzy wzruszenia. 

- Koncert zatytułowany „Jazzowe nuty klasycznie” to najlepszy sposób na przypomnienie utworów,  które na zawsze związaliśmy z pięknymi chwilami w naszym życiu – mówił przed koncertem  założyciel zespołu, Mirosław Przybył. Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100 proc.  To był cudowny, niezapomniany koncert, na miarę narodowego Święta Niepodległości.

Koncert finansowo wsparli Starosta Brodnicki i Burmistrz Brodnicy.

Tekst i fot. Wiesława Kusztal

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe