Janek Traczyk w I LO w Brodnicy

  • 26.10.2021, 13:37
Janek Traczyk w I LO w Brodnicy

Po czterech latach od ostatniego spotkania, w murach I LO odwiedził nas Janek Traczyk – jeden z najbardziej wybitnych wokalistów musicalowych Polski, kompozytor, twórca i aktor.
Spotkanie odbyło się 14 października, a jego celem było przeprowadzenie warsztatów wokalnych dla uczniów I LO, działających w szkolnej grupie teatralnej.

Janek Traczyk związał się z I LO w Brodnicy od pierwszego swojego występu w roku 2015, w ramach koncertu Moc Muzyki lat 90. W roku 2016 przeprowadził warsztaty wokalne dla młodzieży, a następnie zagrał koncert pod tytułem Nastrojowe Piosenki. W roku 2017 wystapił na scenie I LO w koncercie Moc Muzyki Filmowej i Musicalowej w towarzystwie aktorki Sylwii Banasik. Obecna, czwarta już wizyta Janka w naszej szkole, pozwoliła kolejnemu pokoleniu uczniów zapoznać się z postacią artysty, pobrać szlify wokalne, popracować nad emocjami, postawą sceniczną i interpretacją utworów. 

Zwieńczeniem całodniowych warsztatów było wspólne wykonanie przez uczniów piosenki pod tytułem My Way To You, pochodzącej z debiutanckiej płyty Janka Traczyka.
Istotnym akcentem spotkania z aktorem była prezentacja obrazów autorstwa Huberta Tyburskiego – ucznia klasy III gb, który przez cały miniony rok tworzył dziesięć obrazów do dziesięciu piosenek, pochodzących z płyty Nadal Jestem Janka Traczyka. Obrazy spotkały się z potężnym uznaniem, wywołując wzruszenie i wielką wdzięczność artysty. Janek Traczyk pragnąc docenić pracę Huberta i wybitność jego dzieł, postanowił zaprezentować obrazy szerszej publiczności na koncercie, który 15 października odbył sie w Brodnickim Domu Kultury.

Kolejne spotkanie z Jankiem Traczykiem zacieśniło jego relacje ze szkołą Filomatów, pozwalając młodzieży na przeżycie szczególnych wrażeń artystycznych, a samego Janka utwierdzić w roli naszego artystycznego patrona i opiekuna. 

Pamiętając wszystkie wskazówki naszego Przyjaciela, a także jego opiekuńczą postawę wobec młodych osób, stojących u progu działalności muzycznej, tak współcześnie, jak i w poprzednich latach, chcemy wyrazić słowa podziękowań i wdzięczności za wszystko, co spotyka nas dzięki kontaktom z tak wybitnym artystą, jego otwartości, wrażliwości i szczególnej sympatii wobec naszej szkoły.
Do zobaczenia Janku!

Wojciech Zembrzycki
Fot. nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe