„Kultura w każdym domu” – nowy projekt Brodnickiego Domu Kultury

  • 19.10.2021, 14:37
„Kultura w każdym domu” – nowy projekt Brodnickiego Domu Kultury

BDK będzie miał własna telewizję! „Kultura w każdym domu” to projekt, na który otrzymaliśmy grant, z programu "Konwersja cyfrowa domów kultury”, uruchomionego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, będącego elementem działań wspierających instytucje kultury, w związku z pandemią COVID-19. 

Dzięki grantowi, w wysokości 137  tysięcy zł,otych zapewnimy ciągłość dostępu do oferty kulturalnej, świadczonej przez Brodnicki Dom Kultury mieszkańcom Brodnicy i powiatu brodnickiego, poprzez uruchomienie nowej formy działalności.

Zadanie polega na stworzeniu profesjonalnego studia telewizyjnego, w którym tworzone będą treści o charakterze kulturalno – animacyjnym, publikowane następnie w paśmie kulturalnym lokalnej telewizji oraz w Internecie. Nasza instytucja zostanie wyposażona w niezbędny do tego sprzęt, a kadry zostaną wyszkolone.

Dzięki wprowadzeniu stałego programu kulturalnego, nadawanego w lokalnej telewizji dotrzemy z naszą ofertą do szerokiego grona odbiorców (także w czasie przymusowej izolacji w domach), również do osób niekorzystających z Internetu. Tworzone treści opatrzone będą napisami dla osób słabo słyszących, co przyczyni się do włączenia osób z niepełnosprawnościami, w życie kulturalne miasta i powiatu. Dodatkowo, będziemy utrwalać cyfrowo, dla przyszłych pokoleń, ciekawe wydarzenia z regionu, tworząc tym samym kronikę kulturalną Brodnicy.
Czujemy się wyróżnieni, bo o grant starało się ponad 1200 instytucji kultury z całego kraju. Ostatecznie wyłoniono 200. grantobiorców, w tym Brodnicki Dom Kultury.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.


 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe