Dość pracy za grosze. Czerwony marsz

  • 13.09.2021, 17:48
Dość pracy za grosze. Czerwony marsz

Od kilku miesięcy, niektóre branżowe związki zawodowe, ostrzegały przed jesiennymi strajkami. Przez wiele tygodni na drogach demonstrują już rolnicy, także protest rozpoczęli ratownicy medyczni. 10 września w ramach protestu na ulice Warszawy wyszli pracownicy sądów i prokuratur.

Pracownicy sądów i prokuratur dotychczas protestowali przed budynkami, w których pracują. Te akcje nie przyniosły oczekiwanych  rezultatów. Dlatego, zmuszeni bardzo złą sytuacją finansową, a także fatalnymi warunkami pracy, aby ich głos był bardziej słyszalny wyszli protestować na ulice stolicy. Demonstrujący ubrani w czerwone stroje, nieśli transparenty z hasłami: "Dość pracy za grosze, żądamy godnych płac", "Te pieniądze nam się po prostu należą", "Stop zamrożeniu płac", "Bez nas sądy nie istnieją".

Przed budynek Sądu Rejonowego w Brodnicy
z podobnymi hasłami 10 września, w ramach wsparcia koleżanek i kolegów  idących w ogólnopolskim czerwonym marszu wyszły pracownice i pracownicy brodnickiego sądu i prokuratury. 

- Tak jak nasze koleżanki i koledzy z sądów i prokuratur w całym kraju, my także domagamy się 12-procentowych podwyżek - mówiła, w imieniu pracowników brodnickiego sądu, Karolina Klufczyńska. - Nasze pensje od kilku lat stoją w miejscu. Rząd po raz kolejny chce zamrozić środki na nasze podwyżki, na co my się nie zgadzamy. Domagamy się także zwiększenia liczby etatów, by usprawnić funkcjonowanie sądownictwa i prokuratury - dodała na zakończenie urzędniczka sądowa.

Pracownicy administracji sądowej i prokuratorskiej nie pierwszy raz w ostatnich kilku latach demonstrują swoje niezadowolenie z powodu niskich wynagrodzeń i trudnej sytuacji kadrowej w polskich sądach i prokuraturach. 

Czy ten protest przyniesie korzystne rozwiązanie, czas pokaże?

Tekst i fot. Wiesława Kusztal

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe