W stronę Działdowa

  • 09.09.2021, 22:19
W stronę Działdowa

Na mierzących łącznie 11 kilometrów odcinkach dróg wojewódzkich między Rojewem i Płonkowem (DW nr 246, powiat inowrocławski) oraz Brodnicą i granicą z województwem warmińsko-mazurskiego (DW nr 544) ruszą wkrótce roboty modernizacyjne. 

W Urzędzie Marszałkowskim, z udziałem przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego, odbyło się podpisanie umów z wykonawcami.

- Modernizacja obu dróg zostanie zakończona, jak zapewniają wykonawcy, jeszcze w tym roku. Przetarg, który wyłoni wykonawcę drugiego etapu przebudowy drogi nr 544, ogłosimy w przyszłym roku – powiedział wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Wojewódzka trasa nr 544 komunikuje m.in. powiat brodnicki z południową częścią województwa warmińsko-mazurskiego, łączący Brodnicę z pobliskimi gminami wiejskimi. Prace, prowadzone na 6 odcinkach o łącznej długości 6,6 kilometra (wyłączone zostały odcinki przebudowane już wcześniej), obejmą m.in. wymianę warstw jezdni, odtworzenie poboczy, oznakowania poziomego oraz rowów odwadniających. W nawierzchnię jezdni wbudowana zostanie też specjalna siatka, co zapobiegnie powstawaniu kolein i spękań na trasie, którą porusza się wiele ciężarówek. Inwestycja pochłonie 6,8 miliona złotych. Za realizację odpowiada Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane z Brodnicy.

Drogi nr 246 i 544 to dwie z blisko 90 tras, które podlegają samorządowi województwa kujawsko-pomorskiego. Sieć dróg wojewódzkich ma długość ponad 1700 kilometrów, z czego  60 kilometrów w powiecie brodnickim.

(bd)
Fot. Mikołaj Kuras

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe