Mała infrastruktura sportowa. W Brudzawach i Sumowie

  • 13.07.2021, 13:20
Mała infrastruktura sportowa. W Brudzawach i Sumowie

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał ponad pół miliona złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej i blisko 1,5 mln złotych na kontynuację budowy trzech sal gimnastycznych w regionie.  W Bobrownikach (powiat lipnowski) umowy dotacyjne wręczyła członek zarządu Aneta Jędrzejewska.

 - Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówi marszałek Piotr Całbecki.
 

W ramach czwartej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej” do 23 samorządów trafi łącznie 550 tysięcy złotych. Środki w wysokości od 6 do 45 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk, siłowni zewnętrznych, urządzeń do ćwiczeń street workout oraz innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Wśród dofinansowanych projektów są między innymi  wykonanie ogrodzenia oraz montaż piłkochwytów oraz bramek do piłki nożnej na boisku w Brudzawach  w gminie Bobrowo - 15 000 zł.  oraz urządzenia street workout w miejscowości Sumowo, gmina Zbiczno -  6 000 zł. 

(bd)
Fot. Mikołaj Kuras

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe