Cisowianka Mazovia MTB Marathon 

  • 09.07.2021, 10:50
Cisowianka Mazovia MTB Marathon 

W samym środku lata w Brodnicy odbędzie się kolejna odsłona cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Zawodniczkom i zawodnikom przyjdzie rywalizować w zachwycającej scenografii Pojezierza Brodnickiego. Tylko czy starczy im sił na delektowanie się widokami?

Brodnicki maraton to połączenie: sportowych wyzwań w postaci urozmaiconych tras oraz urokliwych krajobrazów, to pełnia lata oraz maksimum rowerowych emocji przeżywanych na dystansach przygotowanych przez Cezarego Zamanę. W Brodnicy czekać będą cztery starannie wytyczone i bezpiecznie oznakowane trasy. Będą różnić się między sobą poziomem trudności oraz długością. Każda została tak sprofilowana, aby dostarczyć maksimum satysfakcji różnym grupom sportowców: tych, którzy jeżdżą dużo i intensywnie, jak i tym, którzy stawiają na wolniejszą, ostrożniejszą jazdę. Ci pierwsi zmierzą się na dystansie ½ Pro oraz Pro, gdzie przeszkód będzie najwięcej, podobnie jak kilometrów do przejechania (odpowiednio 40 oraz 65 kilometrów). Ci drudzy mogą startować na Hobby czy Fit (7 i 19 kilometrów), pomyślanych dla seniorów, kobiet, osób początkujących i młodzieży. Program zawodów uzupełni darmowy, pełen uśmiechu wyścig z Rybką MiniMini. Przy żywiołowym dopingu znanej z telewizyjnych bajek postaci ścigać się będą dzieci do 6. roku życia.

- Wytyczyłem trasy tak, by poprowadziły wokół jak największej liczby różnorodnych zbiorników Pojezierza Brodnickiego. Będzie wiele singli, nie braknie uskoków, a szybkości osiągane na zjazdach podpompują adrenalinę nawet u najbardziej wybrednych czy zaprawionych zawodników – zapowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. - To już kolejna wizyta cyklu Mazovia w Brodnicy, więc świetnie orientuję się w tutejszych terenach i ścieżkach. To pozwala na tworzenie naprawdę znakomitych tras. 

W organizację maratonu zaangażował się także Urząd Miejski w Brodnicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zapisać się można online (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/178), a także w dniu maratonu w biurze zawodów.

Opr. (v)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe