FreeArt Concept – uwalniamy sztukę. Moda i papier 

  • 09.07.2021, 10:35
FreeArt Concept – uwalniamy sztukę. Moda i papier 

Na Dużym Rynku w Brodnicy można było podziwiać cudowne połączenie dizajnu, mody i papieru. Wszystko za sprawą plastyczki Magdaleny Dobrosielskiej-Jankowskiej z BDK oraz uczestniczek projektu FreeArt Concept, które zadziwiły swoją pomysłowością i niebanalnym podejściem do materiału jakim jest papier. 

W swoich projektach dziewczęta pokazały, że papier przydaje się nie tylko do celów użytkowych ale że można śmiało wchodzić z nim w świat mody i sztuki. FreeArt Concept to, między innymi, oryginalne warsztaty plastyczne, wychodzące poza schemat. Sukienka z papieru? Czemu nie! Nawet moda ślubna stara się być eko i powstają suknie z papieru toaletowego. Przepiękne sukienki zrobione z kawałka brystolu i zwykłego papieru do pakowania prezentów wykonała wraz z plastyczką z BDK  Magdalena Dobrosielska-Jankowska z pomocą uczestniczek projektu.

FreeArt Concept, to autorski projekt Brodnickiego Domu Kultury, angażujący inicjatywy oddolne i zakładający dwutygodniowe warsztaty adresowane do uzdolnionej artystycznie młodzieży, z naszymi specjalistami z zakresu: muzyki (umuzykalnienie, emisja głosu, śpiew wokalny), tańca (doskonalenie koordynacji ruchu, stworzenie układu choreograficznego, który wykorzystany zostanie w nowej produkcji, rozwój świadomości ciała i jego kontroli), teatru (techniki aktorskie, ćwiczenia dykcji, praca nad swobodą wchodzenia i wychodzenia ze stanów emocjonalnych ) i plastyki (rysunek, malarstwo, rzeźba, kompozycja).

Warsztaty, w których biorą udział podopieczni pracowni artystycznych BDK oraz uczniowie I LO w Brodnicy, których inspiruje i twórczo aktywizuje nauczyciel geografii o duszy estradowego artysty - Wojciech Zembrzycki, poprowadzą instruktorzy Brodnickiego Domu Kultury: wokalne - Joanna Nehring-Roszkowska (trener emisji głosu), taneczne - Maciej Zajda (tancerz, choreograf), plastyczne - Magdalena Dobrosielska-Jankowska i Marcin Szymielewicz (artyści plastycy), teatralne - Aneta Giemza-Bartnicka (instruktor teatralny).

10 lipca zapraszamy na spektakl podsumowujący wspólne działania artystyczne.
Koordynator projektu FreeArt Concept - Aneta Giemza-Bartnicka z Brodnickiego Domu Kultury. Partner -  I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy.

Projekt FreeArt Concept finansowany jest z mikrodotacji Terenowego Domu Kultury, z programu „Bardzo Młoda Kultura 2021 – kujawsko-pomorskie”.

Opr. (v)
Fot. nadesłane

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe