Sport nie tylko w gminie Brodnica

  • 31.03.2021, 13:37
Sport nie tylko w gminie Brodnica

Gminne sale sportowe a także Orlik w Szczuce w czasie COVID-19 zamknięte od 27 marca.
.
W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 25 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W nawiązaniu do regulacji prawnych, które wprowadza to Rozporządzenie, od 27 marca do 9 kwietnia 2021 roku zawieszona jest realizacja projektu Lokalny Animator Sportu (na Orliku w Szczuce) oraz  zajęcia sportowe w gminnych salach sportowych: w Gorczenicy, Szczuce i Szabdzie.

Na mocy w/w Rozporządzenia, na terenie całego kraju do dnia 9 kwietnia 2021r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego będzie dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków:
1. wyłącznie w przypadku sportu zawodowego lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, 
2. organizowania ich bez udziału publiczności.
Korzystać z infrastruktury mogą jedynie członkowie kadr narodowych lub reprezentacji olimpijskiej/paraolimpijskiej.

Na podstawie: Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 25 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.


(gm)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe