Wirtualne śpiewanie

  • 26.02.2021, 14:45
Wirtualne śpiewanie

Już po raz XXIII w Brodnickim Domu Kultury zorganizowano Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek Brodnica 2021. Tym razem odbył się online. 

Co roku, od 23 lat, uczniowie ze szkół w Brodnicy i z powiatu brodnickiego spotykają się w gościnnych murach Brodnickiego Domu Kultury na festiwalu, którego celem jest kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek. W tym roku było nieco inaczej. Pandemia pokrzyżowała plany organizacji  wielu wydarzeń i XXIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek Brodnica 2021 przeniesiono do sieci. 

- Wszystkie nagrania - a było ich 70 - przesłuchiwaliśmy na sali widowiskowej BDK, tak, jakby wykonawcy stali na scenie - relacjonuje Katarzyna Watkowska z Brodnickiego Domu Kultury. –  Nagrania oceniało jury w składzie: Joanna Nehring-Roszkowska (przewodnicząca), Katarzyna Miętkiewicz oraz Maciej Zajda. 

Po przesłuchaniu wszystkich nagrań jury wyłoniło następujących laureatów, w poszczególnych kategoriach:

Kategoria szkoły podstawowe klasy 1-3: 1. Iga Grodzka (Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim), 2. Antonina Ziołkowska z Jabłonowa Pomorskiego, 3. Pola Zyskowska (SP nr 4). Wyróżnienia w tej kategorii: Julia Brodzińska (SP im. ppor. Piotra Wysockiego w Świedziebni), Marysia Wiśniewska (SP w Brzoziu), Nadia Wandzlewicz (SP w Brzoziu), Zuzanna Zielińska  (SP  w Jajkowie)

Kategoria szkoły podstawowe klasy 4-6:  1. Wiktoria Kucach (SP nr 2 w Brodnicy), 2. Julia  Heba z SP w Kruszynach Szlacheckich, 3. Julia Chodorowska z Jabłonowa Pomorskiego
Wyróżnienie otrzymała Kornelia Gronowska parafia św. Marcina w Grążawach

Kategoria szkoły podstawowe klasy 7-8: 1. Agata Bieńkowska (SP w Jajkowie), 2. Weronika  Iwańska (SP nr 2 w Brodnicy), 3. Antonina Bartnicka (BDK). Wyróżnienia: Magdalena Dudzińska (BDK), Sandra Kruza (BDK), Zuzanna Grodzka (Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim).

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:  1. Amelia Rogowska (I LO w Brodnicy), 2. Emilia Witkowska (BDK), 3. Oliwia Głowacka (Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim)

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

(v)
Fot. Nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe