Unifreeze w ósemce najlepszych w kraju. Agata Bała i Sandra Bukowska w kadrze narodowej futsalu

  • 19.02.2021, 09:47
Unifreeze w ósemce najlepszych w kraju. Agata Bała i Sandra Bukowska w kadrze narodowej futsalu

Unifreeze Górzno już awansowało do drugiej fazy rozgrywek o mistrzostwo Polski. Ostatni mecz w grupie – z AZS SGGW Warszawa – będzie już tylko meczem o tzw. pietruszkę.

W ostatnim meczu wyjazdowym w Poznaniu Unifreeze zmierzyło się z silnym zespołem AZS Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Trenerem tego zespołu jest Wojciech Weiss, selekcjoner kadry narodowej. Mecz był niezwykle interesujący i do ostatniego gwizdka sędziego ważyły się losy zwycięstwa. Ostatecznie akademiczki z Poznania wygrały 3:2 (2:1), a gole dla podopiecznych Grzegorza Bały zdobyły Sandra Bukowska i Agata Bała. Obie panie, niezwykle zdolne futbolistki, otrzymały powołanie do kadry narodowej futsalu.

- Wojtek Weiss docenia naszą pracę, nasze zaangażowanie, przede wszystkim indywidualne umiejętności poszczególnych zawodniczek. Zatem nie dziwi powołanie dla naszych dziewczyn – mówi Grzegorz Bała.

Co dalej w rozgrywkach ligowych. Już w najbliższą sobotą, 20 lutego o godz. 16.00  w Górznie Unifreeze zagra ostatni mecz w grupie, a rywalkami  będą akademiczki ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa. Dodajmy, że to najsłabszy zespół grupy północnej ekstraklasy. Stąd też zamiar trenera z Górzna, aby dać szansę gry innym zawodniczkom, spoza żelaznego składu. Wynik meczu nie zmieni pozycji w tabeli, górznianki i tak zakończą ten etap rozgrywek na trzecim miejscu.

W drugim etapie, w systemie mecz i rewanż, Unifreeze Górzno zagra z drugą drużyną w tabeli grupy południowej. Rywalek nie znamy, bowiem na finiszu podstawowych rozgrywek panuje tam tłok niesamowity. Drugie miejsce mogą zająć aż cztery zespoły: Rolnik Głogówek (opolskie), AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków, Wanda Kraków, Słomniki (dzielnica Krakowa). Terminy tej fazy rozgrywek poznamy po 20 lutym.


(bd) 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe