OSP Grążawy, OSP Strzygi i OSP Nieżywięć wśród uhonorowanych

  • 16.02.2021, 13:25
OSP Grążawy, OSP Strzygi i OSP Nieżywięć wśród uhonorowanych

Ponad 230 wężów pożarniczych i 17 kompletów ubrań specjalnych otrzymali dziś (11 lutego) druhowie i strażacy zastępów, które w listopadzie brały udział w akcji ratowniczej podczas gaszenia pożaru nielegalnego składowiska opon w Raciniewie w powiecie chełmińskim. 
Dymy, a nocą łuna pożaru, widoczne były w promieniu wielu kilometrów. W akcji uczestniczyło 290 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 75 zastępów ochotniczych straży pożarnych z dwunastu powiatów województwa kujawsko-pomorskiego (łącznie 842 ratowników). Podczas gaszenia pożaru zużyty lub zniszczony został sprzęt, który pracował bez przerwy przez kilka dni. Marszałek Piotr Całbecki, który był na miejscu podczas trwania akcji ratowniczej, zapewnił o pomocy samorządu województwa w związku z poniesionymi przez jednostki stratami. Do koordynacji działań w tym zakresie gospodarz województwa wyznaczył wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego.

Wartość sprzętu zakupionego przez samorządowe stowarzyszenie Salutaris i remont samochodu strażackiego wyniosły 109 tysięcy złotych. W uroczystości wzięli udział marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Samorządowego Stowarzyszenia Salutaris Wiesław Czarnecki, dyrektor wojewódzkiego związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Toruniu Piotr Tomaszewski, zastępca kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Sławomir Herbowski oraz przedstawiciele jednostek ochotniczych straży pożarnych.
- Po raz kolejny daliście dowód swojej odwagi i zaangażowania na rzecz niesienia bezinteresownej pomocy w ratowaniu zdrowia, życia ludzkiego i mienia, a także dbałości o ochronę środowiska. Dziękując za Waszą gotowość i poświęcenie, chcielibyśmy wyrazić swój podziw dla wszystkich strażaków ochotników biorących udział w tej niebezpiecznej akcji ratowniczo-gaśniczej i życzyć Wam satysfakcji oraz zadowolenia z dobrze spełnionego zadania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności województwa kujawsko-pomorskiego – czytamy w liście marszałka i przewodniczącej sejmiku do druhów. Wśród uhonorowanych jednostek OSP byli także strażacy z powiatu brodnickiego OSP Grążawy, OSP Strzygi i OSP Nieżywięć.  Druhowie z OSP Grążawy otrzymali 2 węże tłoczne W  52,  OSP Nieżywięć 5  węży tłocznych W 52 i 1  W 75, OSP Strzygi 4 węże tłoczne W 52 i  4 węże tłoczne W 75.


(bd)
Fot. Mikołaj Kuras

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe