To był najtrudniejszy finał WOŚP

  • 11.02.2021, 13:17
To był najtrudniejszy finał WOŚP

Mimo pandemii brodniczanie nie zawiedli! Skarbonki "pękały" w szwach! Nie zdążyłeś się dorzucić? Nic straconego! Na Allegro wciąż trwają wośpowie licytacje.

To był zupełnie inny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obostrzenia, maseczki, dezynfekcja, reżim sanitarny, ale mimo wszystko brodnicki sztab, a przede wszystkim brodniczanie - pokazali, że mają ogromne serca. Jak co roku na ulice wyszli wolontariusze - 119 w samej Brodnicy. Do stacjonarnych skarbonek WOŚP, które stały w różnych firmach i instytucjach w mieście wrzucono 12 856,72 zł.

- Puszką rekordzistką okazała się ta w Hurtowni Materiałów Budowlanych Efekt, gdzie zebrano 1609,35 zł! Jeszcze lepszy wynik w zasadzie miały dwa oddziały Przedszkola Niepublicznego "Smerfuś", które razem zebrały 2063,19 zł - czytamy na oficjalnym fanpage'u brodnickiego sztabu.

Odbyła się również licytacja w BDK. Tym razem bez udziału publiczności na miejscu, ale za to z ogromną rzeszą widzów przed telewizorami i monitorami komputerów. Podczas niej zebrano 45 525 zł! 

- W całej 11- letniej mojej historii szefowania to był jeden z trudniejszych Finałów - ogromna odpowiedzialność w świetle obostrzeń spowodowała, że musieliśmy zwracać uwagę na wiele niuansów – podkreśla Daria Rutka, szefowa brodnickiego sztabu. - Jednak jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie bliskich nam osób, instytucji. Tak bardzo baliśmy się, że wolontariusze nie spotkają nikogo na ulicach, kto będzie chciał wrzucić im coś do puszki, tymczasem rekordziści przynieśli do sztabu ponad 3 tysiące w puszce – dodaje.

Aktualnie kwota deklarowana przez brodnicki sztab to 142 153, 02 zł. Jednak nie jest to ostateczna suma, jaką nasi mieszkańcy zasilą konto fundacji Jurka Owsiaka, ponieważ na Allegro cały czas trwają licytacje. Jeśli nie zdążyłeś dorzucić się do orkiestrowej puszki w ostatnią niedzielę stycznia - teraz jest jeszcze szansa! Aukcje brodnickiego sztabu odbywają się pod adresem: www.allegro.pl/uzytkownik/zielony_kot1.

(ever)
Fot. Bogumił Drogorób

 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe