Dla kogo statuetki Musejon?

  • 11.02.2021, 13:14
Dla kogo statuetki Musejon? fot. Pixabay

Organizują wystawy i konferencje, edukują i promują dziedzictwo naszego regionu - działalność muzealników na Kujawach i Pomorzu odgrywa ważną rolę w budowaniu tożsamości lokalnej i regionalnej. 

Doceniając ich codzienną pracę i zaangażowanie, Urząd Marszałkowski wyróżni najlepsze przedsięwzięcia muzealne w konkursie Musejon Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 28 lutego.

- Nagrody są okazją aby podziękować pracownikom instytucji muzealnych za realizacje takich projektów, które w wyjątkowy i atrakcyjny sposób ukazują ważne fragmenty naszej historii – mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko – pomorskiego . – Coraz częściej też w nowoczesnej formie pokazują, to nad czym pracowali o czym marzyli o co walczyli nasi przodkowie. To niezwykle ważne, bo wartości, za które umierali, są ciągle aktualne i istotne dla młodego pokolenia. Wprowadzając część swojej pracy „do sieci” zwiększają dostępności zbiorów i wystaw dla szerszego grona odbiorów.
Do konkursu można zgłaszać projekty realizowane zarówno w bezpośrednim kontakcie z odbiorcami, jak i w formie zdalnej, wirtualnej, oraz udostępniane na platformach internetowych, w trzech kategoriach:

- wystawa (ekspozycje czasowe, stałe, prezentowane zarówno w obiektach muzealnych, jak i w przestrzeni publicznej);
- działalność naukowa i wydawnicza (publikacje, w tym e-booki i audiobooki, oraz konferencje i zakończone projekty badawcze);
- edukacja i regionalizm (działania o charakterze edukacyjnym oraz działania promujące i popularyzujące dziedzictwo regionu).

Projekty mogą być zgłaszane przez muzea lub inne podmioty prowadzące działalność w zakresie muzealnictwa, zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
W każdej kategorii przyznane zostaną jedna nagroda oraz dwa wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają statuetki Musejon, zaprojektowane i wykonane przez Sebastiana Mikołajczaka - toruńskiego artystę, stypendystę marszałka województwa.

(bd)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe