Dwie „Brązowe Szkoły” 

  • 11.02.2021, 12:12
Dwie „Brązowe Szkoły” 

Technikum z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy w corocznym ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy” zdobyło honorowy tytuł „Brązowej Szkoły 2021”. W tym samym rankingu wśród liceów „Brązową Szkołą 2021” zostało również I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. 

W rankingu oddzielne kategorie stanowią licea i technika. Zasady przyznawania miejsc ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczyła dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

W technikach Kapituła bierze pod uwagę cztery kryteria: sukcesy w olimpiadach, matura z przedmiotów obowiązkowych, matura z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminów zawodowych. 

Technikum w CKZiU znalazło się na 394. miejscu w Polsce, a Kapituła analizowała wyniki 1743 techników. Tytuł „Brązowa Szkoła 2021” przysługuje placówkom, które zdobyły miejsca od 301 do 499. W województwie kujawsko-pomorskim technikum w CKZiU zajęło 18. miejsce.

Technikum w CKZiU od lat cieszy się dużym uznaniem młodzieży, o czym świadczy rosnąca liczba pierwszoklasistów. O sukcesie szkoły zadecydowała wysoka zdawalność matur i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe - zawsze jest ona wyższa od średniej zdawalności w Polsce i w województwie kujawsko-pomorskim.

Z kolei ranking liceów pozycjonuje szkoły na podstawie takich kryteriów jak: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy po raz kolejny potwierdziło swoją formę, zdobywając w tegorocznym rankingu znak jakości w postaci brązowej tarczy. Szkoła uplasowała się na 34. pozycji w rankingu wojewódzkim i na 773. w rankingu ogólnopolskim. Mimo trwającej pandemii oraz zupełnie nowych warunków i możliwości zdobywania wiedzy szkoła podtrzymała znak jakości z ostatnich lat, a jej uczniowie utrwalają dobrą pozycję placówki. Gratulujemy! 

pm, 
Źródło: CKZiU, ILO, Perspektywy

 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe