Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych

  • 15.01.2021, 12:09
Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych

Brodnicki Dom Kultury zaprasza do udziału w XXIII Powiatowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych – edycja online.

Adresatami Przeglądu są przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z Brodnicy i powiatu brodnickiego. Celem Przeglądu jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem i zapustami, prezentacje tradycyjnych i nowatorskich form twórczości amatorskiej, pobudzanie aktywności artystycznej, związanej z przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia, u najmłodszych, integracja środowisk twórczych powiatu brodnickiego.

Uczestnicy oceniani będą w czterech kategoriach: grupy przedszkolne, szkoły podstawowe klasy 1-3, szkoły podstawowe klasy 4-6, szkoły podstawowe klasy 7-8. (w przypadku małej liczby zgłoszeń organizator zastrzega sobie prawo do łączenia kategorii).  Czas trwania widowiska nie może przekroczyć 1 godziny. Uczestnicy Przeglądu mogą wykorzystać formy: grupy kolędnicze (kolędnicy z szopką lub gwiazdą), grupy zapustne, widowiska jasełkowe, inscenizowane wykonanie kolęd i pastorałek, herody, formy współczesne, występy kolędników.

Uczestnicy będą oceniani za: zgodność prezentowanych zwyczajów z tradycją regionu, dobór repertuaru słowno-muzycznego, twórcze poszukiwania i nowatorstwo w podejmowanej tematyce, grę aktorską, zagospodarowanie przestrzenne i użyte stroje i rekwizyty.

Najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody w postaci upominków i dyplomów, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

Zgłoszenia grup teatralnych należy przesłać do 29 stycznia przez www.wetransfer.com, na adres [email protected]

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdziecie na fb/brodnickidomkultury lub na stronie BDK Brodnica. Koordynatorem jest instruktor Pracowni Teatralnej BDK, Aneta Giemza-Bartnicka.

(v)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe