Na finiszu remonty jadalni w szkołach gminy Brodnica

  • 03.09.2020, 14:32
Na finiszu remonty jadalni w szkołach gminy Brodnica

Wójt Adam Zalewski pozyskał kwotę 50 tysięcy złotych ze środków budżetu państwa z przeznaczeniem na realizację zadań wynikających z wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
Dzięki tym pieniądzom z końcem lipca  rozpoczęto prace remontowe  dwóch jadalni w gminnych szkołach podstawowych: w SP Szabda i SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce. Aktualnie  prace są już na ukończeniu. Jak potwierdza wykonawca robót właściciel firmy Usługi Remontowo-Budowlane Zbigniew Kędziorski z Sumowa, inspektor nadzoru Sławomir Mańka oraz Zenon Matuszewski i Arkadiusz Chojnowski - dyrektorzy szkół, w których trwają remonty, termin wykonania robót zostanie dotrzymany. Oznacza to, że w nowym roku szkolnym dzieci będą spożywać posiłki w pięknie wyremontowanych i odnowionych jadalniach. 
Kończące się remonty obu jadalni obejmowały m.in. roboty rozbiórkowe (w tym rozebranie płytek, posadzek, wywóz i utylizacja odpadów, gruzu i materiałów z rozbiórki) i roboty wykończeniowe: zeskrobanie i zmycie starej farby, skucie nierówności betonu, tynków, położenie płytek, gładzi, malowanie farbami.

Jolanta Tomella 
Fot. Nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe