Muzeum zaprasza. Krwawa gwiazda nad Brodnicą

  • 13.08.2020, 15:13
Muzeum zaprasza. Krwawa gwiazda nad Brodnicą

Wystawa pod tytułem " Krwawa gwiazda nad Brodnicą" zorganizowana zostanie 18 sierpnia przez Muzeum w Brodnicy w 100 rocznicę Bitwy pod Brodnicą.

Bitwa pod Brodnicą miała miejsce 18 sierpnia 1920 roku pomiędzy oddziałami polskimi pod dowództwem płk. Jarosława Witolda Aleksandrowicza i rtm. Ignacego Mielżyńskiego, a wojskami bolszewickimi z 12 Dywizji Strzelców pod dowództwem komendanta Rewy.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną zabytki związane z poruszaną tematyką - zarówno zgromadzone w brodnickim Muzeum, tj.: dokumentacja archiwalna (karty pocztowe, fotografie, zdjęcia prasowe, broń, itp.) oraz materiały i artefakty dostarczone przez mieszkańców, jak i wydobyte w trakcie działań eksploracyjnych prowadzonych przez członków Stowarzyszenia Brodnickiej Grupy Eksploracyjno - Poszukiwawczej. To Stowarzyszenie jest  też partnerem wydarzenia.

- Dopełnieniem prezentowanych obiektów będzie wydrukowana na planszach ekspozycja pt.: "Wojna Polsko - Bolszewicka na Kujawach i Pomorzu" (Za Termopile Starczą Wam Piersi Własne), która na podstawie przeprowadzonych już rozmów, zostanie nam użyczona przez Delegaturę IPN w Bydgoszczy - informuje Marian Marciniak dyrektor brodnickiego Muzeum. - Serdecznie zapraszamy od 18 sierpnia do zwiedzania wystawy, którą zaprezentujemy w Bramie Chełmińskiej na Małym Rynku. Warto poznawać  historię swojej Małej Ojczyzny.

(ever)
Fot. Nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe