Będzie dobrze

  • 15.05.2020, 09:33
Będzie dobrze

Aktualna sytuacja wymaga od nas wszystkich wytrwałości, kreatywności i empatii. Nie zabrakło tych przymiotów uczennicom klasy II d, które w ramach przedmiotu ekonomia w praktyce prowadzonego przez Iwonę Czupryńską-Kaliszewską realizują projekty społeczne. 

Dziewczyny planowały zorganizować bieg charytatywny, zbiórkę dla potrzebujących, ale już na początku marca wiadomo było, że mogą pojawić się przeszkody. Małgosia Kosakowska, Marta Irwan, Ola Liżeńska i Zuzia Drozd postanowiły więc zmienić projekt, pomóc potrzebującym np. robiąc zakupy ludziom starszym. Pomysł ten okazał się jednak niemożliwy do zrealizowania ze względu na ograniczenia kontaktu i poruszania się osób poniżej 18 roku życia. 

Nic jednak nie powstrzyma młodzieńczego zapału, chęci wsparcia, okazania wdzięczności tym, którzy mogą i chcą pomagać. Tak powstał film, w którym wystąpili m.in. poseł na Sejm Rzeczypospolitej Paweł Szramka, wójt gminy Zbiczno – Magdalena Golubska, Szymon Kosakowski, Łukasz Kaliszewski, Tomasz Ćwikliński, Patrycja Nadolska, Karol Grzybowski, Natalia Mierzyńska, Michał Kosakowski, Oliwia Bykowska, Zosia Lewandowska, Mikołaj Kaliszewski z siostrą Mają, a także wymienione wyżej pomysłodawczynie projektu. Każdy wyraził swoją wdzięczność w stosunku do osób zaangażowanych w walkę z wirusem oraz ułatwiającym nam codzienną pracą funkcjonowanie w tej nowej rzeczywistości. 

Celem inicjatywy jest nie tylko podziękowanie, ale też dodanie otuchy wszystkim osobom zmęczonym utrudnieniami. Dziewczyny udowadniają również, że młodzi ludzie dostrzegają i doceniają pracę i chcą dać coś od siebie, bo pamiętają, że „Każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat, czyjś świat…” 
Film brodnickich licealistek można zobaczyć na youtube.com pod linkiem - https://www.youtube.com/watch?v=6aeY7_zQPEs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0kuOzmEE3g7kXzRq304pMSrDmZx2LAtLvriA8Qw24Ia0alfYavuXCtbxs


Oprac. Iwona Czupryńska-Kaliszewska 
Fot. nadesłane

 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe