Drogi samorządowe ze wsparciem  

  • 13.05.2020, 14:38
Drogi samorządowe ze wsparciem  

Powiat Brodnicki otrzymał rządowe dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej nr 1827C Gortatowo-Rokitnica. Voucher na kwotę 4 557 342 zł został przesłany z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy drogą elektroniczną. 

- Mam ogromną przyjemność w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego przekazać Państwu symboliczny voucher na zrealizowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych - napisał doradca wojewody Jerzy Kowalik. - To przedsięwzięcie polepszy jakość życia mieszkańców i pobudzi rozwój gospodarczy Państwa samorządowej wspólnoty. 

- Cieszę się, że kolejny odcinek tej ważnej dla naszego powiatu drogi jest przebudowywany dzięki środkom Powiatu Brodnickiego, budżetów Gmin Brodnica i Świedziebnia oraz wsparciu państwowego funduszu celowego, jakim jest FDS - powiedział starosta brodnicki Piotr Boiński. - Przebudowa niewątpliwie zwiększy komfort podróżowania oraz wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo użytkowników drogi.  
 
Ogółem wartość zadania na podstawie kosztorysu inwestorskiego wynosi 7 011 296 zł, z czego 65 proc. stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zgodnie z kosztorysem  jest to kwota 4 557 342 zł, na którą opiewa voucher. Wartość dofinansowania po przetargu wynosi jednak 2 990 585 zł, tj. 65 proc. od wartości zadania po przetargu, czyli od kwoty 4 600 900 zł.  

Jak wyjaśnił Czesław Głowacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Brodnicy, różnica trafi do puli przeznaczonej na listę zadań rezerwowych, co stwarza szansę na dofinansowanie kolejnych inwestycji w powiecie brodnickim.

Przypomnijmy, w wyniku prac przy przebudowie drogi powiatowej nr 1827C Gortatowo-Rokitnica zostanie poszerzony i unowocześniony blisko 4-kilometrowy odcinek traktu. Zakończenie robót zaplanowano na wrzesień.


pm
 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe